1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego znane jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Modlimy się szczególnie w intencji osób konsekrowanych. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 poświęcenie świec dzieci I. komunijnych.

2. Do chorych kapłani udadzą się: ks. Dominik – w sobotę 8. lutego, ks. Igor – w sobotę 15 lutego.

3. Spotkanie dzieci ze śpiewem kolęd przy żłóbku dziś po Mszy Świętej o godzinie 12.00. Dzieci, które podczas ostatniego kolędowania nie przedstawiły swoich adwentowych plansz, prosimy, by przyniosły je teraz ze sobą.

4. Msze Święte w dni powszednie i kancelaria parafialna do wtorku włącznie wg porządku kolędowego. Więcej informacji poniżej.

5. W tym tygodniu przypada I środa miesiąca – spotkanie AŻR i nabożeństwo do św. Józefa; I czwartek miesiąca – spotkanie SWP, I piątek miesiąca (spowiedź w godz. 7.00-8.00; 17.00-18.00; wieczór uwielbienia do godz. 20.00, później czuwanie w ciszy zakończone o godz. 21.00 apelem.

6. Od środy wznawiamy katechezy dla dorosłych, poświęcone w tym roku rozumieniu i przeżywaniu Mszy Świętej. Tytuł najbliższej: Śpiew: Święty, święty, święty… jako udział w śpiewie aniołów.

7. Wyższe Seminarium Duchowne DB zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów na XXVI Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej. Szczegóły na stronie www.bydgoskieseminarium.pl i w gablocie.

8. Duszpasterstwo Rodzin DB zaprasza narzeczonych na katechezy przedślubne (cykl 7 warsztatów) Pierwsze spotkanie 20 lutego br. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Zgłoszenia – nr 509 340 693.

9. Małżeństwa przeżywające kryzysy zaprasza wspólnota Sychar w każdy trzeci czwartek miesiąca do par. Św. Trójcy w Bydgoszczy. Najbliższe spotkanie 20. Lutego o godz. 18.00.

10. Pielgrzymkę do Meksyku organizuje parafia pw. św. Marcina Biskupa w Wyrzysku. Szczegóły w materiałach znajdujących się w zakrystii.

11. Przed wielu laty w zmodernizowanym szpitalu nakielskim otwarto kaplicę, która dziś domaga się remontu. Z tego względu za tydzień będziemy zbierać do puszek ofiary na ten cel – głównie na odnowienie podłogi, malowanie i zakup potrzebnych paramentów.

12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o życiu konsekrowanym, o sytuacji związków niesakramentalnych i Komunii Świętej,  o nieplanowanej ciąży czy niemieckiej drodze synodalnej.

13. Wizyty duszpasterskie w tym tygodniu wg planu (gablota/strona parafii). Dziękujemy za ofiary składane przy okazji nawiedzin. Do wtorku do godz. 12.00 można zgłosić kolędę, jeśli nie udało się jej przyjąć w czasie wyznaczonym.

14. Na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu: Czesławę Budnik (ul. Krzywoustego), Franciszka Kołcza (Bielawy), Annę Gawrych (os. Łokietka), Tomasza Świstowskiego (ul. Kilińskiego). Pogrzeb Lucyny Chyła (ul. Piaskowa) w pon. o godz. 12.00, Gizeli Feter (os. Krzywoustego) w pon. o godz. 14.00. W intencji zmarłych Wieczny odpoczynek…

٭٭٭

15. Salezjanie z Bydgoszczy zapraszają na spotkanie z bohaterką filmu oraz książki Nieplanowane do Fordonu dnia 11 lutego. Szczegóły na plakacie. Kancelaria parafialna jest czynna wg porządku kolędowego, a więc przedpołudniami – we wtorek (tylko sprawy intencji mszalnych), czwartek (wszelkie formalności); popołudniami – jedynie w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 (wszelkie formalności).

16. Msze Święte w okresie kolędowym jedynie rano (7.00, 8.00) z wyjątkiem śród (7.00, 8.00, 18.00 wraz z nowenną) oraz sobót (8.00, 18.00, 19.00 szp.), także I. piątku miesiąca (7.00, 8.00, 18.00).

17. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignacjanum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny – w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Więcej informacji: www.kursbiblijny.deon.pl lub pod adresem: ks. Zbigniew Marek SJ, ul. Zaskale 1, 30-250 Kraków, „Kurs Biblijny”.

18. Pielgrzymka do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina), odbędzie się w dniach 27 czerwca – 5 lipca 2020 r. (I. wpłata 300 zł do końca grudnia). Zwiedzamy również: Budapeszt, Zagrzeb, Jeziora Plitwickie, Wodospady Kravica, Mostar, Split, Tahaline, Ludbreg, wejście na Górę Objawień, które trwają po dzień dzisiejszy, wejście na Górę Krzyża, zwiedzanie samego Medjugorie. Koszt 1850 zł i 60 euro. Zapisy u ks. Igora

19. Ks. Dominik zaprasza na pielgrzymkę na Dolny Śląsk z Pragą w dniach 12-17 czerwca 2020 r. (od piątku po Bożym Ciele). W programie m.in. Wrocław, Trzebnica z grobem św. Jadwigi, twierdza w Srebrnej Górze, Klasztor Księgi Henrykowskiej z pierwszym zdaniem po polsku, sztolnie w Walimiu, sanktuarium w Wambierzycach, Zamek Książ, malownicza Świdnica, opactwo w Krzeszowie, Zamek Czocha, uzdrowisko w Cieplicach Zdroju i Oleśnica, czyli rodzinne miasto ks. Dominika. Koszt 1400 zł plus wstępy (180 zł i 15 Eur). Zapisy w zakrystii i u ks. Dominika.

20. W gablocie została wywieszona informacja nt. powstałego w Bydgoszczy pierwszego w regionie Centrum NOWE ŻYCIE, którego zdaniem jest służba małżeństwom w zakresie diagnozy i leczenia niepłodności metodą NaProTechnologii. Zespół tworzą lekarze, fizjoterapeuta, dietetyki i psycholog (www.nowe-zycie.pl, 52-5108900).

21. Msza Święta dla Małżeństw niesakramentalnych odprawiana jest w Bydgoszczy w kościele oo. Jezuitów w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.niesakramentalni.pl.

22. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.