1. Dziś 5. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Przygotowujemy się do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Niech kolejne miesiące będą czasem, w którym przypomnimy sobie lepiej jego sylwetkę duchową i pasterskie nauczanie.

 2. Dziękujemy dzieciom za przygotowanie figurek do tegorocznego żłóbka. Można je odebrać – wyłożone są na ołtarzu św. Antoniego.

 3. W poniedziałek 10. dzień miesiąca, więc uciekamy się pod opiekę św. Wawrzyńca, polecając Jemu zwłaszcza rozmaicie wspierających naszą parafię. To drugi poniedziałek miesiąca, a więc spotkanie z cyklu Siedem Znaków. o. Maciej zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie – po Mszy świętej o godz. 18.00.

 4. We wtorek Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00 będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych. We wtorek od godz. 17.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Sakramentu namaszczenia chorych udziela się: osobom będącym w niebezpieczeństwie spowodowanym poważną chorobą lub starością; osobom, których czeka trudna operacja. Aby przyjąć ten sakrament należy być w stanie łaski uświęcającej. Kto przystępował do namaszczenia w ostatnim czasie np. podczas rekolekcji adwentowych, a stan wyraźnie się nie zmienił, nie powinien teraz go powtarzać.

 5. Do chorych ks. Igor uda się najbliższą w sobotę (15 lutego).

 6. W środę nabożeństwo do MBNP oraz katecheza dla dorosłych. Tytuł najbliższej: O łączności Kościoła na ziemi, w niebie i w czyśćcu.

 7. Msze Święte w dni powszednie i kancelaria parafialna wg zwykłego porządku, nie będzie jednak czynna w środę.

 8. Duszpasterstwo Rodzin DB zaprasza narzeczonych na katechezy przedślubne (cykl 7 warsztatów) Pierwsze spotkanie 20 lutego br. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Zgłoszenia – nr 509 340 693.

 9. Małżeństwa przeżywające kryzysy zaprasza wspólnota Sychar w każdy trzeci czwartek miesiąca do par. Św. Trójcy w Bydgoszczy. Najbliższe spotkanie 20. Lutego o godz. 18.00.

 10. Przed wielu laty w zmodernizowanym szpitalu nakielskim otwarto kaplicę, która dziś domaga się remontu. Dziś zbieramy do puszek ofiary na ten cel – głównie na odnowienie podłogi, malowanie i zakup potrzebnych paramentów. Bóg zapłać za zrozumienie.

 11. Za tydzień niedziela remontowa. Ponieważ wiele jest rozmaitych zbiórek, a skończył się już zakupiony ekogroszek, przyszłotygodniowa taca remontowa będzie jednocześnie tacą na ogrzewanie kościoła.

 12. Ks. Dominik zaprasza na pielgrzymkę na Dolny Śląsk z Pragą w dniach 12-17 czerwca 2020 r. (od piątku po Bożym Ciele). W programie m.in. Wrocław, Trzebnica z grobem św. Jadwigi, twierdza w Srebrnej Górze, Klasztor Księgi Henrykowskiej z pierwszym zdaniem po polsku, sztolnie w Walimiu, sanktuarium w Wambierzycach, Zamek Książ, malownicza Świdnica, opactwo w Krzeszowie, Zamek Czocha, uzdrowisko w Cieplicach Zdroju i Oleśnica, czyli rodzinne miasto ks. Dominika. Koszt 1400 zł plus wstępy (180 zł i 15 Eur). Zapisy w zakrystii i u ks. Dominika. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie w zakrystii. W zależności od liczby chętnych musimy podjąć decyzję, czy wyjazd się odbędzie.

 13. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. apel kard. Krajewskiego dotyczący uchodźców na wyspie Lesbos, o cyberprzemocy, o tym jak się dobrze kłócić czy o odejściach księży.

 14. Na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu: Lucynę Chyła (ul. Piaskowa), Gizelę Feter (os. Krzywoustego), Grażynę Kaluska (ul. Kilińskiego) oraz Mariana Kunikowskiego (ul. Hallera). Zmarła także Urszula Leppert (os. Krzywoustego), jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00. W intencji zmarłych Wieczny odpoczynek…

 

٭٭٭

 1. W gablocie została wywieszona informacja nt. powstałego w Bydgoszczy pierwszego w regionie Centrum NOWE ŻYCIE, którego zdaniem jest służba małżeństwom w zakresie diagnozy i leczenia niepłodności metodą NaProTechnologii. Zespół tworzą lekarze, fizjoterapeuta, dietetyki i psycholog (www.nowe-zycie.pl, 52-5108900).

 2. Salezjanie z Bydgoszczy zapraszają na spotkanie z bohaterką filmu oraz książki Nieplanowane do Fordonu dnia 11 lutego. Szczegóły na plakacie. Kancelaria parafialna jest czynna wg porządku kolędowego, a więc przedpołudniami – we wtorek (tylko sprawy intencji mszalnych), czwartek (wszelkie formalności); popołudniami – jedynie w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 (wszelkie formalności).

 3. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignacjanum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny – w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Więcej informacji: www.kursbiblijny.deon.pl lub pod adresem: ks. Zbigniew Marek SJ, ul. Zaskale 1, 30-250 Kraków, „Kurs Biblijny”.

 4. Msza Święta dla Małżeństw niesakramentalnych odprawiana jest w Bydgoszczy w kościele oo. Jezuitów w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.niesakramentalni.pl.

 5. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.