1. Dziś niedziela remontowa. Zgodnie z zapowiedzią taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Przy tej okazji dziękujemy za wszelką ofiarność i życzliwość. W ubiegłą niedzielę na remont kaplicy w szpitalu zebraliśmy 2415 zł. Serdeczne Bóg zapłać/
 2. W środę nabożeństwo do MBNP oraz katecheza dla dorosłych.
 3. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona tzw. Niedzielę Apostolstwa Słowa Drukowanego. Z tej okazji będziemy gościć ks. Jerzego Gugałę, pallotyna, który wygłosi Słowo Boże. Będzie też rozprowadzał materiały i książki, z których ofiary zostaną przeznaczone jako pomoc misjonarzom.
 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (pierwsze klasy szkół średnich) odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 5. W zakrystii można zakupić zdrapki wielkopostne, na których znajdują się zadania do wypełnienia. Zdrapki te mogą również stanowić formę wielkopostnego postanowienia.
 6. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. rozmowa z Hanną Suchocką, członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich; objawowe leczenie kolejek do gabinetów lekarskich; o szansach na pokój dla Bliskiego Wschodu; o dramacie w cieniu wirusa.
 7. Na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu: Urszulę Leppert (os. Krzywoustego), Edwarda Pienkowskiego (ul. Dąbrowskiego) i Annę Beger (ul. Powstańców Wlkp.). Zmarł także Krzysztof Radzinski (Bielawy). Jego pogrzeb w środę o godz. 14.00. W intencji zmarłych Wieczny odpoczynek…
 8. ٭٭٭
 9. Duszpasterstwo Rodzin DB zaprasza narzeczonych na katechezy przedślubne (cykl 7 warsztatów) Pierwsze spotkanie 20 lutego br. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Zgłoszenia – nr 509 340 693.
 10. Małżeństwa przeżywające kryzysy zaprasza wspólnota Sychar w każdy trzeci czwartek miesiąca do par. Św. Trójcy w Bydgoszczy. Najbliższe spotkanie 20 lutego o godz. 18.00.
 11. Diecezjalna Diakonia Liturgiczna Ruchu Światło-Życie i Domowy Kościół Diecezji Bydgoskiej zaprasza małżeństwa do udziału w Wielkopostnych Dniach Skupienia, których tematem będą główne prawdy wiary, wyrażane i przekazywane poprzez liturgię Kościoła. Spotkanie odbędą się w dniach 20-22 marca br. w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy. Zapisy i informacje: tel. 603 520 173.
 12. W gablocie została wywieszona informacja nt. powstałego w Bydgoszczy pierwszego w regionie Centrum NOWE ŻYCIE, którego zdaniem jest służba małżeństwom w zakresie diagnozy i leczenia niepłodności metodą NaProTechnologii. Zespół tworzą lekarze, fizjoterapeuta, dietetyki i psycholog (www.nowe-zycie.pl, 52-5108900).
 13. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignacjanum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny – w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Więcej informacji: www.kursbiblijny.deon.pl lub pod adresem: ks. Zbigniew Marek SJ, ul. Zaskale 1, 30-250 Kraków, „Kurs Biblijny”.
 14. Msza Święta dla Małżeństw niesakramentalnych odprawiana jest w Bydgoszczy w kościele oo. Jezuitów w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.niesakramentalni.pl.
 15. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.