1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Zadbajmy, by nie zmarnować tego czasu, lecz by przeżyty w duchu umartwienia, zaowocował radością świąt wielkanocnych.
 2. Gorzkie żale o godz. 17.00. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Igor. (Temat cyklu kazań: Modlitwa Ojcze nasz i jej wypełnienie w ostatnich chwilach życia Pana Jezusa).
 3. Droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Droga krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 17.00. W tym tygodniu w czasie drogi krzyżowej będziemy modlić się szczególnie o trzeźwość naszego Narodu. Przypominamy, że ofiary składane na wieczornej Mszy Świętej piątkowej przeznaczamy na wsparcie Sióstr Albertynek, prowadzących centrum pomocy dla bezdomnych w Bydgoszczy.
 4. Ekstremalna droga krzyżowa odbędzie się z 3/4 kwietnia trasą wiodącą do Góreckiej Pani. Szczegóły zostaną podane później.
 5. W tym tygodniu przypada I środa miesiąca – spotkanie AŻR i nabożeństwo do św. Józefa; I czwartek miesiąca – spotkanie SWP, I piątek miesiąca (spowiedź w godz. 7.00-8.00; 17.00-18.00; później droga krzyżowa zakończona nabożeństwem do NSPJ i czuwanie w ciszy zakończone o godz. 21.00 apelem), I. sobota miesiąca (nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP).
 6. W I. sobotę miesiąca kapłani udadzą się do chorych.
 7. W środę nabożeństwo do MBNP wraz z katechezą dla dorosłych, którą w Wielkim Poście poprowadzi ks. Dominik. Wprowadzać nas będzie w sens przeżywanych obrzędów i znaków. Tytuł pierwszej katechezy: Biblijne korzenie Wielkiego Postu.
 8. Ofiary na wystrój kościoła na okres świąt można składać do skarbony, która znajduje się pod chórem.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na hospicja naszej diecezji złożone w Środę Popielcową. Zebraliśmy 3950 zł.
 10. Za tydzień będziemy zbierać do puszek ofiary na misje.
 11. Strona internetowa naszej parafii zyskała nową szatę graficzną i będzie ona stopniowo, na miarę możliwości, doskonalona. Zostały także wpisane intencje mszalne do miesiąca maja włącznie, dzięki czemu można sprawdzić zamówione intencje, wolne intencje czy poprawność wpisów. Zmienił się także mail biuro@fara.naklo.pl. Dziękuję ks. Dominikowi za obsługę strony, ks. Igorowi za monitorowanie intencji.
 12. Prosimy nie parkować w bliskości bramy znajdującej się z tyłu kościoła (od ul. św. Wawrzyńca; zostawiać wolne 1.5 m). Jest to konieczne, by w razie potrzeby mogły wjeżdżać służby: pogotowie, straż pożarna itp.
 13. Pani mgr Marzena Guzowska informuje, że w naszym parafialnym przedszkolu trwają zapisy dzieci na nowy rok szkolny. Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca. Przy tej okazji gratulujemy Pracownikom przedszkola za prezydenckie wyróżnienie otrzymane z racji włączenia się w obchody 100.lecia Niepodległości Polski.
 14. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.00 przy pomniku katyńskim zostaną złożone kwiaty – wyraz wdzięczności i hołdu złożonego Żołnierzom Niezłomnym.
 15. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. uzdrawiającym charakterze przebaczenia, o prywatyzacji służby zdrowia, o zdrowiu psychicznym, w sferze dobrego smaku o kaszy jaglanej, a w dodatku diecezjalnym o kard. Wyszyńskim.
 16. Na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu: Ireneusza Machlowca (ul Sądowa) oraz Romana Kopyszkę (Olszewka). Zmarła także Róża Piskorska (ul. Dąbrowskiego), jej pogrzeb w pon. o godz. 12.00. W intencji zmarłych Wieczny odpoczynek…

٭٭٭

17. Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy wyruszy w piątek 20 marca o godz. 19.30 spod katedry.

18. Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli 4 kwietnia o godz. 20.00.

19. Ks. Igor zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie. Zostało kilka wolnych miejsc. Termin: 27 czerwca - 5 lipca. Więcej informacji u ks. Igora.

20. Duszpasterstwo Rodzin DB zaprasza narzeczonych na katechezy przedślubne (cykl 7 warsztatów) Pierwsze spotkanie 20 lutego br. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Zgłoszenia – nr 509 340 693.

21. Małżeństwa przeżywające kryzysy zaprasza wspólnota Sychar w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 do par. Św. Trójcy w Bydgoszczy.

22. W gablocie została wywieszona informacja nt. powstałego w Bydgoszczy pierwszego w regionie Centrum NOWE ŻYCIE, którego zdaniem jest służba małżeństwom w zakresie diagnozy i leczenia niepłodności metodą NaProTechnologii. Zespół tworzą lekarze, fizjoterapeuta, dietetyki i psycholog (www.nowe-zycie.pl, 52-5108900).

23. Msza Święta dla Małżeństw niesakramentalnych odprawiana jest w Bydgoszczy w kościele oo. Jezuitów w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.niesakramentalni.pl.

24. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.