1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu; do puszek zbieramy ofiary na misje. Natomiast wszystkim Paniom życzymy wszelkiego potrzebnego dobra, zwłaszcza tej mądrości, takich pragnień i uwarunkowań, które w życiu skutkują szczęściem. Szczęść Boże!
 2. Gorzkie żale o godz. 17.00.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 kolejne biblijne spotkanie z cyklu Siedem znaków.
 4. We wtorek 10. dzień miesiąca, przyzywać będziemy wstawiennictwa św. Wawrzyńca, pamiętając o różnorako wspierających naszą parafię.
 5. W środę nabożeństwo do MBNP wraz z katechezą dla dorosłych, w czasie której ks. Dominik wprowadza nas w sens przeżywanych w Wielkim Poście obrzędów i znaków. Tytuł katechezy: Początki Wielkiego Postu w praktyce Kościoła.
 6. Droga krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 18.00 (ok. 18.30). Ofiary składane na piątkowej Mszy Świętej przeznaczamy na wsparcie bezdomnych (ss. Albertynki, Bydgoszcz).
 7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I. Komunii Świętej w przyszłą niedzielę (15.03) po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 8. Spotkanie dzieci św. Wawrzyńca w sobotę (14.03) o godz. 11.00.
 9. Spotkanie dzieci pragnących śpiewać w parafialnym chórku dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 10. Droga krzyżowa ulicami Nakła odbędzie się 27 marca i wyruszy o godzinie 19.00 z kościoła NMP Królowej Polski, udając się do kościoła św. Stanisława.
 11. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 3 kwietnia Mszą Świętą o godzinie 21.00 w naszej farze. Po Mszy wyjście w stronę Górki Klasztornej. Powrót 4 kwietnia, autobus wyjeżdża z Górki o 7.00 rano. Koszt autobusu 15 zł. Zapisy przez stronę internetową.
 12. Ofiary na wystrój kościoła na okres świąt można składać do skarbony, która znajduje się pod chórem.
 13. W niedzielę prosiliśmy, by ze względów bezpieczeństwa nie parkować w bliskości bramy znajdującej się z tyłu naszej fary, w poniedziałek nie mogło tamtędy wjechać pogotowie. Dziękuję p. Jarosławowi Derusowi za pomoc w rozwiązaniu tej niezwykle ważnej kwestii.
 14. Pani mgr Marzena Guzowska informuje, że w naszym parafialnym przedszkolu trwają zapisy dzieci na nowy rok szkolny. Zainteresowanych rodziców serdecznie zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca.
 15. Rycerze Kolumba organizują wyjazd na film o NSPJ w środę o godz.17.00. Koszt 28 zł, jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Towarzystwo św. Wojciecha organizuje jednodniowy wyjazd na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, zapisy w zakrystii.
 16. XX Misterium Męki Pańskiej, akcentujące osobę Jana Pawła II, w Niedzielę Palmową (5 kwietnia) o godz. 16.00 i 20.00 w Fordońskiej Dolinie Śmierci.
 17. Współczesne zagrożenia kulturowe. Smartfon. Pornografia. Gender. – to tytuł konferencji, na którą zaprasza Diakonia Społeczna Ruchu Światło Życie dnia 14.03 br. do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy w godz. 10.00-17.00. (patronat: J.E. ks. Bp Jan Tyrawa i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Szczególne zaproszenie dla rodziców, nauczycieli i wychowawców).
 18. Przyszła niedziela, to 3. niedziela miesiąca, tzw. niedziela remontowa. Dziękujemy za dar nieznanemu Ofiarodawcy, także za ofiary przekazywane ks. Dominikowi na remont kaplicy szpitalnej. Bóg zapłać za zrozumienie!
 19. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze głównie o kontrowersjach niemieckiego katolicyzmu, także o miłości trudnego bliźniego, o alimentach, koronawirusie, roli przytulania, drodze do emancypacji kobiet, a w sferze smaku o postnym jedzeniu.
 20. Na stronie Diecezji Bydgoskiej oraz w gablocie naszej fary znajduje się Komunikat Przewodniczącego KEP na temat możliwości przyjmowania Komunii Świętej duchowej, także na rękę, w sytuacji zagrożenia pojawienia się ognisk koronawirusa.
 21. Z wiadomych powodów do odwołania zostaje zawieszona zwyczajna posługa duszpasterska w szpitalu. W sytuacjach tego wymagających, prosimy zwłaszcza teraz o wezwania kapelana szpitala.
 22. Na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu: Różę Piskorską (ul. Dąbrowskiego) oraz Kazimierza Jagielskiego (ul. Dolna). Zmarł także Tadeusz Koniec (ul. Staszica), którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 oraz Jadwiga Maćkowska, długoletnia członkini AŻR i Bractwa NSPJ; Jej pogrzeb w pon. o godz. 13.00. W intencji zmarłych Wieczny odpoczynek…

٭٭٭

 1. W związku z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ARCUS organizuje pielgrzymki samolotowe do Rzymu (16-19.05.2020, cena 2650; 15-19.05.2020, cena 2990); pielgrzymkę autokarową do Włoch (14-21.05.2020, cena 2350), także dwudniowy wyjazd na beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Szczegóły na plakacie i stronie www.arcus.org.pl.
 2. Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy wyruszy w piątek 20 marca o godz. 19.30 spod katedry.
 3. Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli 4 kwietnia o godz. 20.00.
 4. Strona internetowa naszej parafii zyskała nową szatę graficzną i będzie ona stopniowo, na miarę możliwości, doskonalona. Zostały także wpisane intencje mszalne do miesiąca maja włącznie, dzięki czemu można sprawdzić zamówione intencje, wolne intencje czy poprawność wpisów. Zmienił się także mail biuro@fara.naklo.pl. Dziękuję ks. Dominikowi za obsługę strony, ks. Igorowi za monitorowanie intencji.
 5. Ks. Igor zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie. Zostało kilka wolnych miejsc. Termin: 27 czerwca - 5 lipca. Więcej informacji u ks. Igora.
 6. Duszpasterstwo Rodzin DB zaprasza narzeczonych na katechezy przedślubne (cykl 7 warsztatów) Pierwsze spotkanie 20 lutego br. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Zgłoszenia – nr 509 340 693.
 7. Małżeństwa przeżywające kryzysy zaprasza wspólnota Sychar w każdy trzeci czwartek miesiąca do par. Św. Trójcy w Bydgoszczy. Najbliższe spotkanie 20. Lutego o godz. 18.00.
 8. W gablocie została wywieszona informacja nt. powstałego w Bydgoszczy pierwszego w regionie Centrum NOWE ŻYCIE, którego zdaniem jest służba małżeństwom w zakresie diagnozy i leczenia niepłodności metodą NaProTechnologii. Zespół tworzą lekarze, fizjoterapeuta, dietetyki i psycholog (www.nowe-zycie.pl, 52-5108900).
 9. Msza Święta dla Małżeństw niesakramentalnych odprawiana jest w Bydgoszczy w kościele oo. Jezuitów w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.niesakramentalni.pl.
 10. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.