• Dziś Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego. Dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00.
 • Dzisiaj odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej: o 14.00 III a, 14.30 III b, 15.00 III c i uczniowie z innych szkół.
 • W tym tygodniu Msze św. parafialne o godz. 8.00. Od przyszłej niedzieli wracają Msze św. w sobotę w szpitalu, a w niedzielę dodatkowa o 13.00. Za tydzień taca remontowa.
 • Od poniedziałku zapraszamy na spotkania kolędowe do kościoła wg przedstawionego porządku. Będą miały charakter dwuetapowy – najpierw część kościelna: wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 (w sobotę o 16.00) w intencji Parafian z danej trasy wraz z okolicznościowym kazaniem, później część domowa: modlitwa rodzinna i pobłogosławienie domu wg formularza otrzymanego w kościele i wodą pobłogosławioną w czasie Mszy Świętej. Prosimy zatem przynieść ze sobą naczynia z wodą. Porządek spotkań kolędowych w tym tygodniu:

Data

Godzina

Miejscowości/ulice

11.01.2021 r. (poniedziałek)

18.00

Olszewka, Olszewka Mała, Lubaszcz, Bielawy,

Drzymały

12.01.2021 r. (wtorek)

18.00

Krzywoustego 6, 6a, 6b

13.01.2021 r. (środa)

18.00

Krzywoustego 6c oraz pozostałe z ul. Krzywoustego, Gimnazjalna

14.01.2021 r. (czwartek)

18.00

Powstańców Wlkp., Strażacka, Pl. Szkolny,

Jackowskiego

15.01.2021 r. (piątek)

18.00

Mickiewicza, Parkowa, Bohaterów, Armii Krajowej,  Narcyzowa

16.01.2021 r. (sobota)

16.00

Olszewska, Goździkowa, Polna, Stokrotkowa, Różana, Fiołkowa, Bratkowa, Zielone Wzgórze, Wzgórze Wodociągowe, Mahoniowa, Świerkowa, Jastrzębia, Żurawia, Leśna, Skowronkowa, Bażantowa, Bociania, Sikorkowa, Brzozowa, Słowikowa, Cedrowa, Modrzewiowa

 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu wg trybu pandemicznego. W sprawach kancelaryjnych i intencji dzwonić prosimy we wtorki i czwartki (16.00 - 17.00).
 • Na stolikach pod chórem nadal są wyłożone kalendarze parafialne z informatorem (koszt przygotowania wyniósł 5 zł, sugerowana ofiara, jeśli kogoś stać, 10 zł).
 • Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o trosce o jedność w Kościele, jak zmienia się wiara Polaków, o parafii w pandemii, o stanowisku Kościoła ws. szczepionek.
 • Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających na kwarantannach, życząc zdrowia, a zdrowych zachęcamy do sąsiedzkiej pomocy starszym i chorym. Bądźmy solidarni!
 • W minionym tygodniu na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy Felicję Matysiak (ul. Bydgoska), Katarzynę Jackiewicz-Żakowską (os. Wł. Łokietka), Mieczysława Rybarczyka (os. Łokietka), Krystynę Wydrzyńską (ul. Dąbrowskiego), Iwonę Graj (ul. Piaskowa). Zmarły także Barbara Chrzanowska (ul. Niecała). Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00 oraz Stefania Pawlicka (ul. Dąbrowskiego). Jej pogrzeb w środę o 10.00. W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek…

***

 • Kancelaria parafialna, do odwołania, we wtorki, środy i czwartki w kościele w nawie bocznej zaraz po zakończonej Mszy Świętej porannej oraz wieczornej. Dokumenty wydawane będą po wcześniejszym osobistym lub telefonicznym kontakcie. W sprawach kancelaryjnych prosimy telefonować we wtorki (16.00-17.00) i czwartki (16.00-17.00) – odbiór dokumentów w kościele.
 • Bp Jan Tyrawa odwołał udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Jednocześnie została utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. W tych przypadkach prosimy o korzystanie z transmisji Mszy Świętych.
 • Nadal zawieszona pozostaje zwyczajna posługa kapelana w szpitalu. W przypadkach tego wymagających prosimy wzywać kapelana.
 • Przypominamy, że w związku z pracami na najwyższym tarasie cmentarza par. św. Wawrzyńca, przez najbliższe miesiące nie będzie można dojechać na ten teren. Prawdopodobnie od kwietnia zostanie udostępniony parking od strony Wzgórza Wodociągowego.
 • Przypominamy najnowsze ustalenia sanitarne, ważne dla naszego funkcjonowania:
 1. pod chórem po prawej i po lewej stronie znajduje się dezynfektor, z którego można skorzystać (w Olszewce w kruchcie),
 2. należy mieć założone maseczki,
 3. należy zachować obowiązujące odległości między uczestnikami liturgii,
 4. do Komunii Świętej wierni ustawiają się w dwu szeregach: od strony obrazu Pani Nakielskiej przyjmujący Ją na rękę, od strony obrazu Jezusa Miłosiernego przyjmujący Ją do ust.
 •  Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na ręce. Komunię można przyjmować na rękę, czyniąc z nich tron dla Boga i układając je na krzyż na wysokości serca (lewa do góry, prawa pod lewą, by później palcami prawej dłoni chwycić Hostię) zgodnie z nauczaniem Ojców Kościoła, że „Ciało Pana przyjmujemy na krzyż naszego życia”. Komunię spożywamy przy prezbiterze!!! Wiernych przyjmujących Komunię Świętą na rękę zachęca się, by uprzednio zdezynfekowali sobie dłonie!
 • Episkopat przypomina o praktyce żalu doskonałego, który może okazać się deską ratunku dla osób, które nie mogą skorzystać ze spowiedzi, a są np. w niebezpieczeństwie śmierci. Kilka słów o na ten temat w zakładce Pandemia – duchowe wskazówki.