• Dziś Niedziela Zmartwychwstania. Ze względu na pandemię i obowiązujące limity dodatkowe Msze Święta o godz. 13.00 i 17.00, podobnie i jutro. Msza Święta w szpitalu o godz. 11.00. Msza rezurekcyjna o godz. 7.00, nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00.
 • Serdeczne podziękowania dla Wszystkich posługującym zaangażowanych w przygotowanie Triduum Paschalnego: wszystkim rozmaicie posługującym w kościele, Księżom Wikariuszom, którzy pięknie przygotowali liturgię, całej służbie liturgicznej, paniom Darii, Ewie i Krystynie, panom Adamowi i Wojtkowi, także ks. Igorowi – pomysłodawcy – za przygotowanie tego wspaniałego grobu, p. Juszczakom za pomoce transportowe i wydruk tekstów jutrzni, p. Dutkiewiczom za okazały paschał. Także każdemu, kto na miarę swoim możliwości wsparł budowę grobu Pańskiego. Przypatrzmy się i ucieszmy się – zgotowaliśmy Panu piękne przyjęcie, a sami po raz kolejny zbudowaliśmy coś pięknego. Bóg zapłać za odzew, za współpracę.
 • Kiedy nie możemy uczestniczyć we Mszy Świętej fizycznie, uczestniczmy przynajmniej w jej przekazie medialnym.
 • Kancelaria parafialna funkcjonuje wg trybu pandemicznego (patrz strona parafii, gablota w kościele, kalendarz parafialny, także poniżej). W sprawach kancelaryjnych i intencji dzwonić prosimy we wtorki i czwartki (16.00 - 17.00).
 • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle oraz Policja przypominają o przestrzeganiu zasad sanitarnych związanych z pandemią. Po zaostrzeniu limitu osób w kościołach w naszej farze może przebywać 33. Wiernych, w kościele w Olszewce 6. Prosimy, aby wchodząc do świątyni, zwracać uwagę na to, czy nie został przekroczony dozwolony limit osób w kościele. Będziemy włączać głośniki zewnętrzne. Pozostałe zasady sanitarne są dostępne w nieczytanej części ogłoszeń (poniżej).
 • Układ Mszy Świętych w poniedziałek wielkanocny: 8.00, 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00.
 • W I. środę m-ca spotkanie formacyjne AŻR, także modlitwa do św. Józefa. W sobotę polecać będziemy się opiece św. Wawrzyńca.
 • Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Będzie kontynuowana w niedzielę po sumie, w tygodniu po Mszach porannych.
 • W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce w naszej parafii wizytacja ks. bp. Jana Tyrawy połączona z bierzmowaniami. Ze względu na limity ilościowe Msze Święte obrzędowe, czyli Msze o godz. 10.00 i 12.00 będą dostępne jedynie dla kandydatów do bierzmowania. Wszystkich Parafian i Sympatyków naszej fary zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00, 15.00, 17.00  18.00. Msza Świeta o godz. 15.00 będzie połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do dobrego przygotowania do tej uroczystości, skorzystania z duchowych darów, a młodzież polecamy modlitwie.
 • Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania obędzie się w sobotę, 10 kwietnia w następujących porządku:
 1. godzina 10.00- kandydaci, których NAZWISKO zaczyna się od A do K
 2. godzina 10.45- kandydaci, których NAZWISKO zaczyna się od L-Ż
 • Spotkanie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędzie się w następującym porządku:
 1. ŚRODA, 7 KWIETNIA, godzina 18.45- kandydaci, których NAZWISKO zaczyna się od A do K
 2. PIĄTEK, 9 KWIETNIA, godzina 18.45- kandydaci, których NAZWISKO zaczyna się od L- Ż
 • Przypominamy o odbiorze pamiątek ślubnych dla Małżonków, którzy ślubowali sobie u stóp Pani Nakielskiej w 2020 roku. Od dziś można także odbierać w zakrystii pamiątki chrztów dzieci, które były ochrzczone od 2. połowy 2020 r.
 • Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o Zmartwychwstaniu, o komunikacji w małżeństwie czy teologii Tolkiena.
 • Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających na kwarantannach, życząc zdrowia, a zdrowych zachęcamy do sąsiedzkiej pomocy starszym i chorym. Bądźmy solidarni!
 • Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
 1. Piotr Lewczyk (par. nasza) wraz z Jagodą, Teresą Lepczyńską (par. pw. św. Wojciecha w Sadkach), zap. II,
 2. Bartosz Ziajko (par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bydgoszczy) wraz z Angeliką Agnieszką Franczak (par. nasza)

Kto znałby przeszkody dotyczące zawarcia tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej.

 • W minionym tygodniu do wieczności przeszedł Cecylia Bembnista (ul. Bydgoska), pog. we wtorek o godz. 11.00, Zdzisław Sak (ul. Paderewskiego), pog. w środę o godz. 12.00. W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek…

***

 • Kancelaria parafialna, do odwołania, we wtorki, środy i czwartki w kościele w nawie bocznej zaraz po zakończonej Mszy Świętej porannej oraz wieczornej. Dokumenty wydawane będą po wcześniejszym osobistym lub telefonicznym kontakcie. W sprawach kancelaryjnych prosimy telefonować we wtorki (16.00-17.00) i czwartki (16.00-17.00) – odbiór dokumentów w kościele.
 • Bp Jan Tyrawa odwołał udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Jednocześnie została utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. W tych przypadkach prosimy o korzystanie z transmisji Mszy Świętych.
 • Przypominamy, że nadal zawieszona pozostaje zwyczajna posługa kapelana w szpitalu, chodzimy tylko na wyraźne wezwania do chorych. Prosimy o tym pamiętać.
 • Przypominamy ustalenia sanitarne, ważne dla naszego funkcjonowania:
 1. pod chórem po prawej i po lewej stronie znajduje się dezynfektor, z którego można skorzystać (w Olszewce w kruchcie),
 2. należy mieć założone maseczki,
 3. należy zachować obowiązujące odległości między uczestnikami liturgii,
 4. do Komunii Świętej wierni ustawiają się w dwu procesjach: od strony obrazu Pani Nakielskiej przyjmujący Ją na rękę, od strony obrazu Jezusa Miłosiernego przyjmujący Ją do ust.
 • Ze względu na ograniczenia zgromadzeń religijnych w farze może teraz przebywać 33. wiernych, w kościele filialnym 6.
 • Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na ręce. Komunię można przyjmować na rękę, czyniąc z nich tron dla Boga i układając je na krzyż na wysokości serca (lewa do góry, prawa pod lewą, by później palcami prawej dłoni chwycić Hostię) zgodnie z nauczaniem Ojców Kościoła, że „Ciało Pana przyjmujemy na krzyż naszego życia”. Komunię spożywamy przy prezbiterze!!! Wiernych przyjmujących Komunię Świętą na rękę zachęca się, by uprzednio zdezynfekowali sobie dłonie!
 • Episkopat przypomina o praktyce żalu doskonałego, który może okazać się deską ratunku dla osób, które nie mogą skorzystać ze spowiedzi, a są np. w niebezpieczeństwie śmierci. Kilka słów o na ten temat w zakładce Pandemia – duchowe wskazówki.