1. Dziś 13. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Dziś i jutro modlimy się szczególnie w intencji powołań do wyłącznej służby Bogu.

 

 1. Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych.

 

 1. Kancelaria parafialna funkcjonuje w tym tygodniu jeszcze wg trybu pandemicznego (patrz strona parafii, gablota w kościele, kalendarz parafialny, także poniżej). W sprawach kancelaryjnych i intencji dzwonić prosimy we wtorki i czwartki (16.00 - 17.00). Od przyszłego tygodnia kancelaria zacznie funkcjonować w trybie wakacyjnym i już w kancelarii parafialnej: wtorek i czwartek między godz. 9.00 – 10.00, w środy między godz. 19.00 - 20.00. W poczekalni kancelarii mogą przebywać nie więcej niż 2 osoby, pozostałych prosimy o oczekiwanie przed plebanią. Odtąd nie będzie możliwości załatwiania spraw po Mszach Świętych.

 

 1. Dodatkowa niedzielna Msza Święta o godz. 13.00 dziś po raz ostatni. Od 4 lipca wakacyjny układ niedzielnych Mszy Świętych: 7.30, 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00 i 19.00.

 

 1. Kto nie ma w domu jeszcze naszego kalendarza parafialnego z informatorem, zawierającego m.in. różne tryby funkcjonowania kancelarii, różne porządki Mszy Świętych, procedury załatwiania spraw kancelaryjnych, może nabyć go za dobrowolną ofiarę – są wyłożone na stoliku pod chórem.

 

 1. Dziękujemy tej nielicznej grupie Uczniów i Nauczycieli, którzy dziękowali Panu Bogu za szczęśliwie ukończony rok szkolny. Pamiętajmy – kto dziękuje zasługuje na więcej!

 

 1. W poniedziałek przypada dzień włączenia się naszej Parafii do sztafety modlitewnej o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Modlitwy w tej intencji rozpoczniemy o godz. 14.45 w kościele wprowadzeniem do koronki, po niej adoracja, o 115 różaniec, a o godz. 18.00 Msza Święta, której będzie przewodniczył i skieruje do nas słowo ks. Paweł Białczyk, Diecezjalny Duszpasterz Powołań. Ten dzień zadośćczyni naszym pierwszoczwartkowym modlitwom.

 

 1. We wtorek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Msza wigilijna uroczystości w poniedziałek o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I. piątek m-ca (spowiedź 7.00-8.00, 17.00-18.00, adoracja tylko między godz. 17.00 a 18.00, nie będzie modlitwy charyzmatycznej), I. sobota m-ca (poranne nabożeństwo wynagradzające NSMB). W wakacyjne I. soboty kapłani udają się do chorych tylko na życzenie; I. niedziela m-ca (Godzinki o 7.00 !!!).

 

 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Orla Straż. Pod koniec Mszy Świętych dadzą świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie. Będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą.

 

 1. Informujemy, że rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Bliższe informacje na stronie internetowej Seminarium.

 

 1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Czech w dniach 16-19 sierpnia. W programie zwiedzanie Pragi, Ołomuńca, tamtejszych winnic i inne. Koszt przy 50 osobach to 860 zł i 50 euro. Zapisy u ks. Igora.

 

 1. Jednodniowa pielgrzymka do Lichenia odbędzie się w poniedziałek 12. lipca br., szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu.

 

 1. W tym roku bydgoskie pielgrzymowanie na Jasną Górę odbędzie się na trzy sposoby: tradycyjna Diecezjalna Piesza Pielgrzymka z noclegami w namiotach, w formie sztafetowej oraz w sposób duchowy. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej pielgrzymki. Do skrzyni pod chórem można składać intencje, które pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę. Kartki znajdują się na stolikach. Ks. Igor przyjmuje również intencje mszalne na Msze Święte zbiorowe, które odprawi na Jasnej Górze.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, wpłacane na konto czy przekazywane osobiście. Dziękujemy Władzom Miasta za pomoc w trosce o to dobro lokalnej kultury, jakim niewątpliwie jest nasza fara. Otrzymaliśmy dotację w kwocie 100.000 zł. Dzięki niej możemy wykorzystać pieniądze otrzymane z Ministerstwa Kultury. Sami zbieramy ofiary na tzw. wkład własny. Do tej zebraliśmy dotąd 14.000 zł., winniśmy zebrać jeszcze 86 000. Warto zauważyć, że w przeliczeniu na każdego parafianina – oczywiście, gdyby wszyscy przynależący do parafii złożyli ofiarę – wysokość ofiary wyniosłaby niespełna 10 zł. na osobę. Tym bardziej dziękujemy regularnie praktykującym i składającym ofiary, bo ta część Parafian stwarza możliwości okazjonalnego praktykowania całej Reszcie. To trzeba podkreślić i za to dziękować! Bóg Wam zapłać!

 

 1. Dziś po Mszach Świętych ministranci proszą o wsparcie ich wakacyjnego wyjazdu.

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o tym jak szczęśliwie przeżyć życie w małżeństwie, o Medjugorie czy o znakach czasu.

 

 1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

Pasieka Adrian (par. nasza) wraz z Magdaleną Pasieka (par. nasza), zap. II

Dura Krzysztof (par. pw. NMP KP w Nakle) wraz z Darią Kalisz (par. nasza), zap. I

 

Kto znałby przeszkody dotyczące zawarcia tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji Narzeczonych – Matko Boża Pani Nakielska…

 

 1. Do wieczności przeszła Lidia Stramol (os. Łokietka). W intencji zmarłych…