1. Dziś 14. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Gościmy dziś przedstawicieli Fundacji Orla Straż. Po Mszach Świętych można wesprzeć Ich działania ofiarą zbieraną do puszek.

 

 1. Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych.

 

 1. Od tego tygodnia kancelaria parafialna funkcjonuje w trybie wakacyjnym i już w budynku plebanii: wtorek i czwartek między godz. 9.00 – 10.00, w środy między godz. 19.00 - 20.00. W poczekalni kancelarii mogą przebywać nie więcej niż 2 osoby, pozostałych prosimy o oczekiwanie przed plebanią. Odtąd nie będzie możliwości załatwiania spraw po Mszach Świętych.

 

 1. Od dziś obowiązuje wakacyjny układ niedzielnych Mszy Świętych: 7.30, 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00 i 19.00.

 

 1. Kto nie ma w domu jeszcze naszego kalendarza parafialnego z informatorem, zawierającego m.in. różne tryby funkcjonowania kancelarii, różne porządki Mszy Świętych, procedury załatwiania spraw kancelaryjnych, może nabyć go za dobrowolną ofiarę – są wyłożone na stoliku pod chórem.

 

 1. W tym tygodniu I. środa m-ca, modlitwa AŻR. W lipcowe sobotnie poranki modlitwę różańcową w farze poprowadzi róża nr 1 – pw. św. Jana Pawła II – p. Marii Kaźmierczak.

 

 1. W sobotę 10. dzień miesiąca, modlić przyzywać będziemy pomocy św. Wawrzyńca, polecając Mu zwłaszcza rozmaicie wspierających naszą Parafię.

 

 1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Czech w dniach 16-19 sierpnia. W programie zwiedzanie Pragi, Ołomuńca, tamtejszych winnic i inne. Koszt przy 50 osobach to 860 zł i 50 euro. Zapisy u ks. Igora.

 

 1. Jednodniowa pielgrzymka do Lichenia odbędzie się w przyszły poniedziałek 12. lipca br. Celem tego wyjazdu jest odnowienie naszej relacji z Panem Bogiem i Matką Bożą, czemu ma służyć refleksyjne nawiedzenie najważniejszych miejsc sanktuarium – ich objaśnienie, połączone z modlitwą. Będzie czas na posiłek, zakupy czy osobistą modlitwę. Wyjazd o godz. 6.00, przyjazd ok. 21.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł.

 

 1. Do skrzyni pod chórem można składać intencje, które pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę. Kartki znajdują się na stolikach. Ks. Igor przyjmuje również intencje mszalne na Msze Święte zbiorowe, które odprawi na Jasnej Górze.

 

 1. Spotkanie organizacyjne osób, które pragną w tym roku podążać na Jasną Górę z Grupą Srebrną odbędzie się za tydzień w niedzielę, w naszej farze, po Mszy Świętej o godz. 19.00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, wpłacane na konto czy przekazywane osobiście. Do tej zebraliśmy dotąd 15.000 zł., winniśmy zebrać jeszcze 85.000 zł.

 

 1. W tym tygodniu dokonaliśmy pielęgnacji zieleni dokoła kościoła i plebanii. Odnowiona została alejka do groty Matki Bożej, ukwiecono otoczenie figury Matki Bożej od strony przedszkola. Dziękujemy także Ogrodnictwu Łasa.

 

 1. Służba Liturgiczna dziękuję za ofiary składane do puszek. Zebrali 860 zł. Bóg zapłać!

 

 1. Za tydzień pielgrzymi grupy srebrnej zbierać będą ofiary do puszek na organizację tegorocznej pielgrzymki. Rozprowadzać będą również kawy.

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. list papieża Franciszka do dziadków i osób starszych, o wypaleniu rodzicielskim czy o Robercie Schumanie – bliskim beatyfikacji ojcu wspólnoty europejskiej.

 

 1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

Dura Krzysztof (par. pw. NMP KP w Nakle) wraz z Darią Kalisz (par. nasza), zap. II

Mateusz Wojciech Pogiel (par. nasza) wraz z Alicją Mają Słomą (par. pw. św. Wojciecha w Sadkach), zap. I

 

Kto znałby przeszkody dotyczące zawarcia tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji Narzeczonych – Matko Boża Pani Nakielska…

 

 1. W tym tygodniu do wieczności przeszedł Zygmunt Stepka (os. Kaz. Wlk.), pog. we wtorek o godz. 10.00. W intencji zmarłych…