• Dziś 18. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. To również I. niedziela miesiąca – niedziela remontowa.
 • Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych.
 • Od lipca kancelaria parafialna funkcjonuje w trybie wakacyjnym i już w budynku plebanii: wtorek i czwartek między godz. 9.00 – 10.00, w środy między godz. 19.00 - 20.00. W poczekalni kancelarii mogą przebywać nie więcej niż 2 osoby, pozostałych prosimy o oczekiwanie przed plebanią.
 • Obowiązuje wakacyjny układ Mszy Świętych, w niedziele: 7.30, 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00 i 19.00; w dni powszednie: 8.00 i 18.00.
 • W tym tygodniu I. środa m-ca (7.30 różaniec AŻR i Msza Święta). W sierpniowe sobotnie poranki modlitwę różańcową w farze poprowadzi róża nr 2 – pw. św. s. Faustyny – p. Marzeny Grzegorek.
 • W tym tygodniu przypada I. czwartek miesiąca (modlitwa SWP o 17.30), I. piątek m-ca (ponieważ jest jeden kapłan spowiedź 7.30-8.00, 17.00-18.00!!! Prosimy o obecność bliżej godziny 17.00 niż 18.00!!!; adoracja tylko między godz. 17.00 a 18.00, nie będzie  modlitwy charyzmatycznej), I. sobota m-ca (poranne nabożeństwo wynagradzające NSMB). W wakacyjne I. soboty kapłani udają się do chorych tylko na życzenie.
 • Uroczystość patronalna św. Wawrzyńca we wtorek 10 sierpnia, uroczysta Msza Święta o godz. 18.00. W poniedziałek będzie dodatkowa okazja do spowiedzi w godz. 17.00-18.00.
 • Pielgrzymka do Czech w dniach 16-19 sierpnia. Zapisy u ks. Igora.
 • Przed kilkoma miesiącami rozprowadzaliśmy domowe kropielniczki. Zachęcamy do pobierania wody święconej, która znajduje się w pojemniku przy chrzcielnicy.
 • Dziękujemy za składane ofiary. Trwają prace w kościele przy polichromiach oraz na cmentarzu, gdzie kostką wykładana jest część głównej alei na najwyższym tarasie. Zbieramy ofiary na wkład własny do I etapu remontu wieży głównej. Zebraliśmy dotąd 27.000 zł (nawet 200 zł od zmarłego Parafianina!), pozostało do zebrania jeszcze 73.000 zł.
 • Przypominamy, po naradzie z Radą Parafialną ustaliliśmy trzy formy składania ofiar: taca, koperty, przelewy. Ostemplowane koperty znajdują się pod chórem po stronie obrazu Pani Nakielskiej (zwracane osobiście lub na tacę); druki przelewów bankowych wyłożone są pod chórem po stronie obrazu Miłosierdzia Bożego (opłata w BS jedynie 2 zł).
 • Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach.
 • Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o Prymasie Tysiąclecia czy o tym jak zagospodarować nudę dzieci.
 • Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
 1. Michał Nowak (par. św. Kazimierza w Łochowie) wraz z Kamilą Barbarą Koniec (par. nasza), zap. II
 2. Gracjan Sylwester Grzegorek (par. nasza) wraz z Kamilą Darią Grzegorek (par. nasza), zap. I
 3. Mikołaj Malak (par. nasza) wraz z Anną Wiktorią Kułaga (par. nasza), zap. I

Kto znałby przeszkody dotyczące zawarcia tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji Narzeczonych – Matko Boża, Pani Nakielska…

 • W tym tygodniu na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy Barbarę Pilarską (ul. Drzymały), Mieczysława Boińskiego (ul. Dąbrowskiego), Justyna Faca (os. Łokietka). Pogrzeb Edwina Klesińskiego (ul. Dolna) we wtorek o godz. 12.30, Aleksandry Soballa (ul. Dolna) w środę o godz. 11.00. W intencji zmarłych – Wieczny odpoczynek…

***

 • Poznański akademik „Sołek” zaprasza chcących spędzić czas studiów w rodzinnej i chrześcijańskiej atmosferze. Szczegółowe informacje w gablocie.
 • Przypominamy ustalenia sanitarne, ważne dla naszego funkcjonowania:
 1. pod chórem po prawej i po lewej stronie znajduje się dezynfektor, z którego można skorzystać (w Olszewce w kruchcie),
 2. należy mieć założone maseczki,
 3. należy zachować obowiązujące odległości między uczestnikami liturgii,
 4. do Komunii Świętej wierni ustawiają się w dwu procesjach: od strony obrazu Pani Nakielskiej przyjmujący Ją na rękę, od strony obrazu Jezusa Miłosiernego przyjmujący Ją do ust.
 • Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na ręce. Komunię można przyjmować na rękę, czyniąc z nich tron dla Boga i układając je na krzyż na wysokości serca (lewa do góry, prawa pod lewą, by później palcami prawej dłoni chwycić Hostię) zgodnie z nauczaniem Ojców Kościoła, że „Ciało Pana przyjmujemy na krzyż naszego życia”. Komunię spożywamy przy prezbiterze!!! Wiernych przyjmujących Komunię Świętą na rękę zachęca się, by uprzednio zdezynfekowali sobie dłonie!
 • Episkopat przypomina o praktyce żalu doskonałego, który może okazać się deską ratunku dla osób, które nie mogą skorzystać ze spowiedzi, a są np. w niebezpieczeństwie śmierci. Kilka słów o na ten temat w zakładce Pandemia – duchowe wskazówki.