• Dziś 19. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Po mszach zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach.
 • Od lipca kancelaria parafialna funkcjonuje w trybie wakacyjnym w budynku plebanii: wtorek i czwartek w godz. 9.00 – 10.00, w środy w godz. 19.00 - 20.00. W poczekalni kancelarii mogą przebywać nie więcej niż 2 osoby.
 • Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca we wtorek 10 sierpnia. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie syn parafii - ks. prob. Andrzej Skwarczek, który w tym roku obchodził 40-lecie święceń kapłańskich. W poniedziałek będzie dodatkowa okazja do spowiedzi w godz. 17.00-18.00. Rodziców adopcyjnych prosimy o zadbanie o swój teren przykościelny.
 • Nabożeństwo Fatimskie 13 sierpnia (piątek) po Mszy wieczornej. Tego dnia przypada też wspomnienie bł. ks. Michaela McGivneya - założyciela Rycerzy Kolumba.
 • Za tydzień (15.08.) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (tzw. Matki Bożej Zielnej) oraz rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 10.00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Eucharystii. To również III niedziela miesiąca - składka remontowa.
 • Dziękujemy za składane ofiary. Nadal trwają prace w kościele przy polichromiach oraz na cmentarzu, gdzie kostką wykładana jest część głównej alei na najwyższym tarasie. Zbieramy ofiary na wkład własny do I etapu remontu wieży głównej. Zebraliśmy dotąd 31.000 zł, pozostało do zebrania jeszcze 69.000 zł.
 • Przypominamy, po naradzie z Radą Parafialną ustaliliśmy trzy formy składania ofiar: taca, koperty, przelewy. Ostemplowane koperty znajdują się pod chórem po stronie obrazu Pani Nakielskiej (zwracane osobiście lub na tacę); druki przelewów bankowych wyłożone są pod chórem po stronie obrazu Miłosierdzia Bożego (opłata w BS jedynie 2 zł).
 • Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o nowym pomyśle na funkcjonowanie parafii, wierze prymasa Wyszyńskiego czy o męskiej depresji.
 • Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
 1. Gracjan Sylwester Grzegorek (par. nasza) wraz z Kamilą Darią Grzegorek (par. nasza), zap. II
 2. Mikołaj Malak (par. nasza) wraz z Anną Wiktorią Kułaga (par. nasza), zap. II

Kto znałby przeszkody dotyczące zawarcia tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji Narzeczonych – Matko Boża, Pani Nakielska…

 • W minionym tygodniu na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy Edwina Klesińskiego (ul. Dolna) oraz Aleksandrę Soballa (ul. Dolna). W intencji zmarłych – Wieczny odpoczynek…

***

 • Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych.
 • Obowiązuje wakacyjny układ Mszy Świętych, w niedziele: 7.30, 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00 i 19.00; w dni powszednie: 8.00 i 18.00.
 • Przed kilkoma miesiącami rozprowadzaliśmy domowe kropielniczki. Zachęcamy do pobierania wody święconej, która znajduje się w pojemniku przy chrzcielnicy.
 • Poznański akademik „Sołek” zaprasza chcących spędzić czas studiów w rodzinnej i chrześcijańskiej atmosferze. Szczegółowe informacje w gablocie.
 • Przypominamy ustalenia sanitarne, ważne dla naszego funkcjonowania:
 1. pod chórem znajduje się dezynfektor (w Olszewce w kruchcie),
 2. należy mieć założone maseczki i zachować obowiązujące odległości,
 3. do Komunii Świętej podchodzą od strony obrazu Pani Nakielskiej przyjmujący Ją na rękę, od strony obrazu Jezusa Miłosiernego przyjmujący Ją do ust.
 • Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na ręce. Komunię można przyjmować na rękę, czyniąc z nich tron dla Boga i układając je na krzyż na wysokości serca (lewa do góry, prawa pod lewą, by później palcami prawej dłoni chwycić Hostię) zgodnie z nauczaniem Ojców Kościoła, że „Ciało Pana przyjmujemy na krzyż naszego życia”. Komunię spożywamy przy prezbiterze!!! Wiernych przyjmujących Komunię Świętą na rękę zachęca się, by uprzednio zdezynfekowali sobie dłonie!
 • Episkopat przypomina o praktyce żalu doskonałego, który może okazać się deską ratunku dla osób, które nie mogą skorzystać ze spowiedzi, a są np. w niebezpieczeństwie śmierci. Kilka słów o na ten temat w zakładce Pandemia – duchowe wskazówki.