Parafia pw. św. Wawrzyńca
Nakło nad Notecią

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania 17.04.2022r.

Niedziela, 17 Kwiecień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania 17.04.2022r.


 • Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Święta z procesją o godz. 7.00, nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze Święte jak w niedzielę. Wodę poświęconą w czasie wigilii paschalnej można pobierać do domu – znajduje się w pojemniku stojącym przy chrzcielnicy.
 • W Poniedziałek wielkanocny Msze Święte jak w każdą niedzielę. Modlić będziemy się w intencji katolickich uczelni.
 • Kancelaria parafialna będzie otwarta w tym tygodniu tylko we wtorek i środę.
 • We wtorek (3. m-ca) będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Aniołów.
 • W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Przyszła niedziela to niedziela miłosierdzia. W naszej parafii będzie to dzień pobłogosławienia odrestaurowanych zamykanych konfesjonałów – poprzedzony koronką oraz wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćki – obrzędy na Mszy Świętej o godz. 15.00. Odtąd w nich będziemy spowiadać. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. prał. Janusz Mnichowski.
 • Ze względu na zmianę sytuacji pandemicznej od wtorku nie będzie już dwu kolejek do Komunii Świętej. Rozdawać będziemy Komunię Świętą wg polskiego zwyczaju do ust, nadal jednak będzie można przyjmować Komunię Świętą na rękę z zachowaniem obowiązujących zasad.
 • Niedziela Miłosierdzia to także Dzień Dobra. W Diecezji Bydgoskiej uroczyste obchody rozpocznie Eucharystia o g.13.00 w kościele MB Ostrobramskiej, po Mszy św. odbędzie się festyn w Fabryce Lloyda przy ul. Fordońskiej 156, połączony z koncertem zespołów religijnych, poczęstunkiem dla uczestników, grami i zabawami dla dzieci. We wszystkich parafiach, także w naszej, odbędzie się zbiórka do puszek, na rzecz uchodźców z Ukrainy.
 • Wspólnotowy różaniec w intencji Ukrainy w tym tygodniu we wtorek i piątek o godz. 17.00. Na wsparcie Ukraińców zebraliśmy w tym tygodniu ze skarbony przy św. Antonim i piątkowej wieczornej składki 1280 zł., także dary materialne. Bóg zapłać! Z darów na dziś najbardziej potrzeba długoterminowych produktów spożywczych (kasza, makarony, słoiki, puszki; można je składać przy okazji Mszy Świętych przy ołtarzu św. Antoniego).
 • W przyszłą niedzielę także spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I. Komunii Świętej.
 • Prezentację tegorocznych zadań remontowych, zdobytych dotacji oraz związane z tym zdjęcia wieży głównej i stropu kościoła wywieszono na tablicy pod chórem. Prowadzone remonty można wesprzeć ofiarą do wystawionej tam skarbony. Więcej o czekających nas wyzwaniach będzie za dwa tygodnie.
 • Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru Przewodnika Katolickiego.
 • W minionym tygodniu naszą parafialną rodzinę opuścili Maria Lemańska (ul. Dąbrowskiego) oraz Stanisław Haszcz (ul. Dąbrowskiego).

***

 • Biuro parafialne funkcjonuje w trybie zwykłym.
 • Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych.
 • Zgodnie z nowym podziałem obowiązków między Parafiami opiekę duszpasterską nad szpitalem przejmuje odtąd parafia św. Stanisława, natomiast parafia św. Wawrzyńca nadal będzie obsługiwać DPS. Wezwania do chorych w szpitalu należy zgłaszać pod nr.  tel. 603 818 205.
 • Przed kilkoma miesiącami rozprowadzaliśmy domowe kropielniczki. Zachęcamy do pobierania wody święconej, która znajduje się w pojemniku przy chrzcielnicy.
 • Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na ręce. Komunię można przyjmować na rękę, czyniąc z nich tron dla Boga i układając je na krzyż na wysokości serca (lewa do góry, prawa pod lewą, by później palcami prawej dłoni chwycić Hostię) zgodnie z nauczaniem Ojców Kościoła, że „Ciało Pana przyjmujemy na krzyż naszego życia”. Komunię spożywamy przy prezbiterze!!! Wiernych przyjmujących Komunię Świętą na rękę zachęca się, by uprzednio zdezynfekowali sobie dłonie!
 • Episkopat przypomina o praktyce żalu doskonałego, który może okazać się deską ratunku dla osób, które nie mogą skorzystać ze spowiedzi, a są np. w niebezpieczeństwie śmierci. Kilka słów o na ten temat w zakładce Pandemia – duchowe wskazówki.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i Uroczystości:

Sobota:

18.00

 

Niedziela:

8.00

9.30 (w Olszewce)

10.00 (Suma)

12.00 (z udziałem dzieci)

13.00 (w kaplicy w DPS)

18.00

 

Dni powszednie:

8.00, 17.30 i 18.00.

 

W sobotę:

8.00, 18.00.

 

W czasie wakacji:

w tygodniu: 8.00, 18.00.

w niedzielę: 7.30, 9.30 (Olszewka),

10.00, 12.00, 13.00 (DPS), 19.00

 

Święta zniesione:

8.00, 10.00, 18.00.

 

I piątek miesiąca:

dodatkowo o 7.00

Spowiedź

20 min przed każdą Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czwartek

15.00-17.25

 

Niedziela

17.30 - 17.55

 

I piątek miesiąca

17.00-17.55

18.30-20.00