Parafia pw. św. Wawrzyńca
Nakło nad Notecią

Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną 22.05.2022r.

Sobota, 21 Maj 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na 6 Niedzielę Wielkanocną 22.05.2022r.


 • Dziś 6. niedziela wielkanocna. O godz. 15.00 w TV Trwam transmisja beatyfikacji Pauliny Jaricot, założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. Diecezjalne dziękczynienie z udziałem bp Krzysztofa będzie 30 lipca o g.11.00 w Sanktuarium Szensztackim na Piaskach. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, zwłaszcza w Dzień Matki. W przyszłą sobotę, jeśli pogoda pozwoli, po nabożeństwie majowym wspólne spotkanie przy kawie i cieście.
 • W poniedziałek wieczorem wspólna modlitwa Towarzystwa św. Wojciecha, po Mszy Świętej spotkanie teologiczne z ks. dr. Marcinem Jiersem.
 • Od piątku po Mszach Świętych porannych rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościli Siostry Antoninki wraz z naszą s. Barbarą. Siostry przybliżą nam postać jednego z naszych współpatronów oraz podzielą się świadectwem swego zakonnego powołania. O godz. 17.00 planujemy mniej formalne spotkanie ze Siostrami.
 • Dziękujemy Pielgrzymom i ks. Igorowi za zaniesienie naszych parafialnych spraw przed oblicze Pani Góreckiej. W najbliższą sobotę w Górce Klasztornej Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Program wywieszony na drzwiach.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim Panom, którzy w minionym tygodniu pomogli w przeładunku i przewozie kostki, firmom za podarowanie palet. Dzięki możliwości zmagazynowania kostki w innym miejscu, nosimy się z zamiarem nowego zagospodarowania tego miejsca, na co będzie jednak trzeba zgody odpowiednich władz.
 • Wspólnotowy różaniec w intencji Ukrainy w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 17.00.
 • Dziękujemy za różnorako składane ofiary na remont fary.
 • W minionym tygodniu odwołano stan pandemii. Nadal obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, nie znamy siły kolejnych fal zachorowań, zatem nie przestawajmy wypraszać sobie wstawiennictwa św. Rocha. Biorąc jednak pod uwagę jakieś ustabilizowanie się tej sytuacji, wyeksponowana figura św. Rocha wróci do nawy bocznej. Stanie się to 16. sierpnia, w dzień jego wspomnienia. Wcześniej, pielgrzymując z figurą do miejsc, z których kapłani po wprowadzeniu pandemii błogosławili wiernych (Nakło, Olszewka, Lubaszcz i Bielawy), powierzymy się wspólnotowo Jego wstawiennictwu. W związku ze zmianą sytuacji epidemiologicznej śpiewanie suplikacji podtrzymamy tylko w niedzielę po sumie, mając na uwadze głównie ustanie wojny na Ukrainie.
 • Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o powołaniach do służby Bożej, o wojnie i chorobie dziecka, a w dodatku diecezjalnym relacja ze święceń dk. Alberta.
 • Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
 1. Wojciech Murawski (par. pw. św. Stanisława w Nakle) wraz z Karoliną Weroniką Gill (par. pw. św. Stanisława w Nakle), zap. II
 2. Sławomir Koniec (par. św. Jakuba w Zabartowie) wraz z Elżbietą Kubicką (par. nasza), zap. II

Kto znałby przeszkody dotyczące zawarcia tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji narzeczonych: Matko Boża, Pani Nakielska…

 • W minionym tygodniu do wieczności przeszli Henryk Dorsz (ul. Krzywoustego), Jerzy Pazderski (os. Łokietka), Genowefa Przybysz (ul. Staszica).

***

 • Biuro parafialne funkcjonuje w trybie zwykłym.
 • Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych.
 • Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2022/2023. Egzamin wstępny, odbędzie się w piątek 24 czerwca o g.19.00 w salce na plebanii przy kościele św. Stanisława na Siernieczku. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje: ks. Janusz Tusk, tel. kom.: 663-776-787.
 • Zgodnie z nowym podziałem obowiązków między Parafiami opiekę duszpasterską nad szpitalem przejmuje odtąd parafia św. Stanisława, natomiast parafia św. Wawrzyńca nadal będzie obsługiwać DPS. Wezwania do chorych w szpitalu należy zgłaszać pod nr.  tel. 603 818 205.
 • Przed kilkoma miesiącami rozprowadzaliśmy domowe kropielniczki. Zachęcamy do pobierania wody święconej, która znajduje się w pojemniku przy chrzcielnicy.
 • Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na ręce. Komunię można przyjmować na rękę, czyniąc z nich tron dla Boga i układając je na krzyż na wysokości serca (lewa do góry, prawa pod lewą, by później palcami prawej dłoni chwycić Hostię) zgodnie z nauczaniem Ojców Kościoła, że „Ciało Pana przyjmujemy na krzyż naszego życia”. Komunię spożywamy przy prezbiterze!!! Wiernych przyjmujących Komunię Świętą na rękę zachęca się, by uprzednio zdezynfekowali sobie dłonie!
 • Episkopat przypomina o praktyce żalu doskonałego, który może okazać się deską ratunku dla osób, które nie mogą skorzystać ze spowiedzi, a są np. w niebezpieczeństwie śmierci. Kilka słów o na ten temat w zakładce Pandemia – duchowe wskazówki.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i Uroczystości:

Sobota:

18.00

 

Niedziela:

8.00

9.30 (w Olszewce)

10.00 (Suma)

12.00 (z udziałem dzieci)

13.00 (w kaplicy w DPS)

18.00

 

Dni powszednie:

8.00, 17.30 i 18.00.

 

W sobotę:

8.00, 18.00.

 

W czasie wakacji:

w tygodniu: 8.00, 18.00.

w niedzielę: 7.30, 9.30 (Olszewka),

10.00, 12.00, 13.00 (DPS), 19.00

 

Święta zniesione:

8.00, 10.00, 18.00.

 

I piątek miesiąca:

dodatkowo o 7.00

Spowiedź

20 min przed każdą Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czwartek

15.00-17.25

 

Niedziela

17.30 - 17.55

 

I piątek miesiąca

17.00-17.55

18.30-20.00