I KOMUNIA ŚWIĘTA PLANOWA JEST TRADYCYJNIE NA TRZECIĄ NIEDZIELĘ MAJA

CZYLI NA 19 maja 2024 r. o godz. 12.00

 

 

 

Ważne informacje:

 1. Dzieci do I Komunii Świętej przystępują w stroju liturgicznym, czyli w albie, może być wypożyczona.
 2. Dzieci ochrzczone poza parafią św. Wawrzyńca - wyciąg z aktu chrztu (ad sacra) do 31 października 2023 r.
 3. Dzieci z innych parafii - zgoda proboszcza parafii miejsca aktualnego zamieszkania wraz ze składaną deklaracją. Bez zgody dziecko nie może zostać zapisane do I Komunii Św. w parafii pw. św. Wawrzyńca.
 4. Zgłoszenie dziecka przez fakt złożenia księdzu odpowiedzialnemu za przygotowanie do I Komunii Świętej do 15 października 2023 r. pisemnej deklaracji według formularza otrzymanego na I spotkaniu 25 września.
 5. Bardzo prosimy, aby dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły we Mszy św. w niedzielę o godz. 12.00. W wyjątkowych okolicznościach można być na Mszy św o innej godzinie (sobota - godz 18.00; niedziela - 8.00 lub 10.00 lub 18.00). Chętnych rodziców zapraszamy do przeczytania czytania lub modlitwy powszechnej w czasie Mszy św. oraz wraz z dziećmi do poniesienia darów w procesji (drogą e-mailową można wcześniej zgłosić chęć i ustalić termin). 
 6. W październiku dzieci uczestniczą w modlitwie różańcowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. We wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę - różaniec dla chętnych. Jeśli z różnych okoliczności nie można uczestniczyć w modlitwie różańcowej w kościele prosimy rodziców o odmawianie przynajmniej jednego dziesiątka różańca z dzieckiem rodzinnie w domu.
 7. W Adwencie dzieci uczestniczą w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. 
 8. W piątki Wielkiego Postu dzieci uczestniczą w nabożeństwach Drogi Krzyżowej (godzina zostanie podana).

Ważne wydarzenia dla dzieci i rodziców:

 1. W niedzielę 8 października - w uroczystość patronalną ku czci Matki Bożej Pani Nakielskiej - podczas Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławienie dzieciom różańców. 
 2. W niedzielę 12 listopada podczas Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławienie książeczek i przekazanie ich dzieciom.
 3. W piątek 8 grudnia - w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - podczas Mszy św. o godz. 18.00 pobłogosławienie dzieciom medalików.
 4. W niedzielę 7 stycznia - w Święto Chrztu Pańskiego - podczas Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie przez dzieci przyrzeczeń chrzcielnych.
 5.  W piątek 2 lutego - w święto Ofiarowania Pańskiego - podczas Mszy św. o godz. 18.00 pobłogosławienie dzieciom świec.
 6. W sobotę 18 maja o godz. 16.00 pierwsza spowiedź dla dzieci.
 7. W sobotę 25 maja - dla chętnych - autokarowa pielgrzymka dziękczynna za I Spowiedź i I Komunię Świętą do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. 

Terminarz spotkań dla rodziców w kościele pw. św. Wawrzyńca:

 1. Poniedziałek 25 września 2023 roku, godz. 18.00. 

 

Ksiądz odpowiedzialny za przygotowanie dzieci do I spowiedzi i I Komunii Świętej:

ks. dr Radosław Wnuk

kontakt (adres e-mail): paul1985@onet.eu