1.    Dziś 7 Niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego i Niedziela Apostolstwa Słowa Drukowanego.  Witamy ks. Jerzego Gugałę SAC, dziękujmy za kazanie i włączmy do modlitwy, by prowadzone apostolstwo rozrastało się przynosiło obfite owoce.

2.    Od środy rozpoczyna się nowy okres liturgiczny – Wielki Post. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, o 16.00 (Olszewka). W środę po Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo do NMNP, nie będzie katechezy dla dorosłych. W Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, obowiązuje on wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i te, które ukończyły 14 lat są zobowiązane do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową ofiary z tacy przeznaczone są na Hospicja naszej diecezji: bł. ks. J. Popiełuszki w Bydgoszczy, w Złotowie oraz w Sępólnie Krajeńskim.

3.    Gorzkie żale o godz. 17.00. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Igor Wichrowski (Temat: Modlitwa Ojcze nasz i jej wypełnienie w ostatnich chwilach życia Pana Jezusa).

4.    Droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Droga krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 17.00. Pierwszy piątek Wielkiego Postu – 28 lutego – to także dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Z taką intencją będzie odprawiona Droga krzyżowa. Ofiary z piątkowej tacy przeznaczymy na wsparcie Sióstr Albertynek, prowadzących centrum pomocy dla bezdomnych w Bydgoszczy.

5.    Rekolekcje parafialne rozpoczną się w 4. Niedzielę Wielkiego Postu (22.03).

6.    Zdrapki wielkopostne, z propozycjami wielkopostnych postanowień można nabyć za dobrowolną ofiarę w zakrystii lub u ministrantów.

7.    Ofiary na wystrój kościoła na okres świąt można składać do skarbony, która znajduje się pod chórem.

8.    W poniedziałek spotkanie rodziny karmelitańskiej. Po Mszy Świętej katecheza pt. Czym jest modlitwa wewnętrzna? Etapy na drodze modlitwy wewnętrznej.

9.    Ks. Igor zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie. Zostało kilka wolnych miejsc. Termin: 27 czerwca - 5 lipca. Więcej informacji u ks. Igora.

10. Dziękujemy za ofiary złożone z okazji niedzieli remontowej, które przeznaczyliśmy na ogrzewanie kościoła. Zakupiliśmy 6 ton ekogroszku. Dziękuję Państwu Perlak za stałą życzliwość przy zakupie opału.

11. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. zmianach w protokole rozmów przedmałżeńskich, o tragedii dziecięcych nowotworów, o uwięzieniu w świecie rzeczy czy o cenach za śmieci.

12. Na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy w ubiegłym tygodniu: Krzysztofa Radzińskiego (Bielawy) oraz Jerzego Kniołę (ul. Gimnazjalna). Pogrzeb Ireneusza Machlowca (ul. Sądowa) we wt. o godz. 14.00. W intencji zmarłych Wieczny odpoczynek…

٭٭٭

13. Duszpasterstwo Rodzin DB zaprasza narzeczonych na katechezy przedślubne (cykl 7 warsztatów) Pierwsze spotkanie 20 lutego br. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Zgłoszenia – nr 509 340 693.

14. Małżeństwa przeżywające kryzysy zaprasza wspólnota Sychar w każdy trzeci czwartek miesiąca do par. Św. Trójcy w Bydgoszczy. Najbliższe spotkanie 20. Lutego o godz. 18.00.

15. W gablocie została wywieszona informacja nt. powstałego w Bydgoszczy pierwszego w regionie Centrum NOWE ŻYCIE, którego zdaniem jest służba małżeństwom w zakresie diagnozy i leczenia niepłodności metodą NaProTechnologii. Zespół tworzą lekarze, fizjoterapeuta, dietetyki i psycholog (www.nowe-zycie.pl, 52-5108900).

16. Msza Święta dla Małżeństw niesakramentalnych odprawiana jest w Bydgoszczy w kościele oo. Jezuitów w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.niesakramentalni.pl.

17. Przypominamy, aby zarezerwowane intencje mszalne regulować najpóźniej na 2 tygodnie przed umówionym terminem.