1. Dziś 15. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Trwają wakacje, nie zapominajmy zwłaszcza o uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii. Gościmy dzisiaj ks. Piotra Buczkowskiego, Diecezjalnego Duszpasterza Niewidomych i Niedowidzących, który przybliża nam postać i działalność związanego z Nakłem ks. kan. Benona Kaczmarka. Można nabyć książkę Jemu poświęconą. Koszt druku: 20 zł.

 

 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00 wręczymy świadectwa chrztu Dzieci, które przyjęły ten sakrament po 12. stycznia do końca czerwca br. włącznie.

 

 1. Od początku lipca obowiązuje wakacyjny układ Mszy Świętych: w dni powszednie (8.00 i 18.00), w niedziele (7.30, 10.00, 12.00, 19.00).

 

 1. Sprawy kancelaryjne załatwiane są także wg wakacyjnego układu: wtorek i czwartek (9.00-10.00), środa (19.00-20.00), przy czym we wtorki są załatwiane tylko sprawy intencji mszalnych, w środy i czwartki wszystkie sprawy (związane z sakramentem małżeństwa tylko w środy!). Do kancelarii prosimy wchodzić pojedynczo i w maseczkach. Nadal umożliwia się załatwianie spraw telefonicznie, jednak we wskazanych wyżej godzinach funkcjonowania kancelarii.

 

 1. W najbliższą środę w kancelarii nie będą załatwiane sprawy związane z sakramentem małżeństwa.

 

 1. W poniedziałek 13. dzień miesiąca – po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie. W czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel – zapraszamy do modlitwy wszystkich noszących szkaplerz.

 

 1. Pielgrzymi przypominają o kartkach do napisania intencji, które zaniosą na Jasną Górę. Intencje i ofiary można składać do skrzynki znajdującej się obok filaru. Ks. Igor może przyjąć intencje na zbiorowe Msze Święte w Licheniu i na Jasnej Górze.

 

 1. Dziękujmy Parafianom i Sympatykom naszej fary za złożone ofiary. W tym tygodniu ukwieciliśmy schody prowadzące do kościoła. Przy tej okazji dziękuję ogrodnictwu p. Adama Łasy za życzliwość i pomoc! Podpisana została także dotacja z Urzędem Marszałkowskim oraz Starostwem na kolejny etap renowacji polichromii. Projekt opiewał na 78.000 i obejmował 3 kolejne polichromie. Ze względu na wysokość dotacji jesteśmy w stanie odnowić jedynie jedną z nich. To i tak cieszy, ponieważ możemy kontynuować prace, a to z kolei ma wpływ na otrzymanie dotacji w przyszłości. Na ręce Pana Starosty dziękujemy Wszystkim, który wsparli ratowanie tego lokalnego dziedzictwa kultury.

 

 1. Przyszła niedziela to 3. niedziela miesiąca, tzw. niedziela remontowa.

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. Temat bieżącego numeru: Naród pęka na pół – o tym jak uchronić się od pogardy, także o ostatnim spotkaniu Benedykta XVI z jego bratem (zmarł 1 lipca), o bitwie pod Koronowem, o pokoleniu lockdownu, twórczości Ennio Morricone oraz o spacerach po lesie i spływach kajakowych.

 

 1. Przewodniczący KEP apeluje: Przypominam, aby podczas nabożeństw – oprócz celebransów – wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos. Pamiętajmy o stosowaniu innych wskazań, w tym dezynfekcji rąk, czy zachowania bezpiecznego dystansu.

 

 1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
  1. Mariusz Wiese (par. pw. św. Mikołaja w Mroczy) wraz z Joanną Katarzyną Kaczyńską (par. nasza), zap. I
  2. Tomasz Robert Zagrajczuk (par. nasza) wraz z Angeliką Grażyną Krupa (par. nasza), zap. I

 

Kto wiedziałby o przeszkodach w zwarciu tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji narzeczonych: Matko Boża, Pani Nakielska – módl się za nimi.

 

 1. W minionym tygodniu do wieczności przeszła, mieszkająca niegdyś przy ul. Powstańców Wlk., Jolanta Dyba. W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek…

 

 1. Dziś dzień wyborów prezydenckich. Pamiętajmy o wynikającym z 4. przykazania obowiązku głosowania.