1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Uroczystość NMP Matki Kościoła, Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. W parafii witamy ks. prał. Janusza Mnichowskiego, który przybliża nam postać Prymasa Tysiąclecia.

2. A skoro Zielone Świątki, zatem nabożeństwo majowe na zielono – dziś na nakielskich Łazienkach o godz. 16.00. Organizuje je nasza Parafia wraz z Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej. Oprawa muzyczna orkiestry Żeglugi. Powitamy Nakielską Panią, która w znaku farnego obrazu przepłynie szkolnym statkiem. Dziękujemy wszystkim za współpracę, zwłaszcza panom: dyr. Kazimierzowi Toczko, kpt. Grzegorzowi Nadolnemu oraz dyrygentowi Zbigniewowi Rydelskiemu.

3. Kiedy nie możemy uczestniczyć we Mszy Świętej fizycznie, uczestniczmy przynajmniej w jej przekazie medialnym.

4. Kancelaria parafialna funkcjonuje wg trybu pandemicznego (patrz strona parafii, gablota w kościele, kalendarz parafialny, także poniżej). W sprawach kancelaryjnych i intencji dzwonić prosimy we wtorki i czwartki (16.00 - 17.00).

5. Nabożeństwa majowe: od pon. do piątku po Mszach Świętych wieczornych, w środy przy grocie Matki Bożej; w soboty i niedziele też przy grocie, lecz o godz. 19.00.

6. Przypominamy, że to ostatnie dni, aby zadośćuczynić przykazaniu przynajmniej raz w roku spowiadać się i Komunię w okresie wielkanocnym przyjąć.

7. W poniedziałek spotkanie karmelitańskie z ks. dr. Marcinem Puziakiem.

8. W środę Dzień Matki. Przed wieczorną Mszą Świętą zainstalujemy wotywny świecznik w postaci drzewka dla naszej Matki. Nich on służy jako wyraz naszej miłości i wdzięczności. Jednocześnie przypominamy, że 2 czerwca będziemy modlić się we Mszy Świętej zbiorowej za wstawiennictwem św. Józefa i MBNP za żywych. Można składać intencje.

9. W przyszłą niedzielę I Komunia Święta w Olszewce.

10. W niedzielę 6 maja uczcimy w naszej parafii relikwie bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumbów. Od najbliższego piątku na wieczornych Mszach Świętych nowenna przed nawiedzeniem relikwii.

11. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza w maju i czerwcu narzeczonych na weekendowe katechezy przedślubne (tzw. „kursy przedmałżeńskie”). Ze względów sanitarnych będą to małe grupy dla kilku par. Szczegóły co do terminu i zapisu zamieszczono na stronie internetowej.

12. Dziś składka remontowa przesunięta z ubiegłej niedzieli. Dziękujemy za ofiary składane na tace i wpłacane na konto. Dziękujemy Rycerzom Kolumba oraz panom Markowi Mierzejewskiemu i Piotrowi Kołczowi za wykonanie kolejnego etapu pracy przy modernizacji naszych alejek, tym razem przy grocie Matki Bożej. Dziękuję też kierownictwu Banku Spółdzielczego, zwłaszcza p. Alinie Kołcz, za udogodnienia związane z prowadzeniem rachunku. Bardzo się cieszymy, że coraz więcej osób pomaga w trosce o to wspólne dobro jakim jest parafia. Bóg Wam zapłać! Nadto proszę o modlitwę w intencji pozytywnego rozstrzygnięcia złożonych wniosków na dofinansowanie remontu wieży głównej.

13. Do skarbony św. Antoniego zbieramy ofiary na relikwiarz św. Antoniego.

14. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o kard. Stefanie Wyszyńskim.

15. Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających na kwarantannach, życząc zdrowia, a zdrowych zachęcamy do sąsiedzkiej pomocy starszym i chorym. Bądźmy solidarni!

16. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

Jakub Kowalik (par. nasza) wraz z Barbarą Ossowicką (Wolwark, par. pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie), zap. II

Dawid Rynkiewicz (par. nasza) wraz z Klaudią Andrzejewską (par. nasza), zap. I

Błażej Jasiński (Dębionek, par. św. Michała Arch. w Dębowie) wraz z Angeliką Anną Serówką (par. nasza), zap. I

Kto znałby przeszkody dotyczące zawarcia tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji Narzeczonych – Matko Boża Pani Nakielska…