• Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy; I. Komunia Święta w Olszewce; także ostatni dzień, aby zadośćuczynić przykazaniom: przynajmniej raz w roku spowiadać się i Komunię w okresie wielkanocnym przyjąć.
 • Kancelaria parafialna funkcjonuje wg trybu pandemicznego (patrz strona parafii, gablota w kościele, kalendarz parafialny, także poniżej). W sprawach kancelaryjnych i intencji dzwonić prosimy we wtorki i czwartki (16.00 - 17.00).
 • Nabożeństwa do NSPJ (czerwcowe): od pon. do piątku po Mszach Świętych wieczornych, w soboty i niedziele o godz. 17.30. Przed 2. laty zawierzyliśmy Parafię, a wielu z nas siebie i swoje rodziny, NSPJ. Niech ten miesiąc będzie czasem odnowienia tego zawierzenia.
 • W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP.
 • W tym tygodniu I. środa m-ca (spotkanie AŻR, modlitwa do św. Józefa), I. czwartek m-ca (Msza Święta godz. 18.00), I. piątek m-ca (spowiedź 7.00-8.00, 17.00-18.00, adoracja i modlitwa charyzmatyczna zakończona apelem), I. sobota m-ca (nabożeństwo wynagradzające NSMB). W ten dzień Księża udadzą się do chorych, prosimy o zgłaszanie chętnych; I. niedziela m-ca (Godzinki o 7.30).
 • W I. środę m-ca o godz. 7.30 różaniec oraz Msza Święta z katechezą formacyjną dla AŻR, po Mszy Świętej spotkanie. W miesiącu czerwcu w sobotnie poranki o godz. 7.30 różaniec prowadzony przez Różę nr 7 (pw. św. Michała Archanioła) p. Krzysztofa Blechacza. Wieczorna Msza Święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Józefa i Pani Nakielskiej – za żywych. Zachęcamy do składania intencji: omadlajmy chorych, zdających egzaminy, szukających żon i mężów, błądzących, jubilatów itp.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jest to tzw. święto obowiązujące, obecność na procesji nie zwalnia z uczestnictwa we Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 procesja do 4 ołtarzy na Bożej Roli. Prosimy rozejść się po całym terenie zachowując wskazania sanitarne. Porządek Mszy Świętych niedzielny, w szpitalu Msza Święta w środę o godz. 19.00. Adoracja od godz. 14.00 do 17.30. W Olszewce Msza Święta o godz. 9.30 wraz z procesją. Prośmy Pana o dobrą pogodę.
 • W związku z Bożym Ciałem prosimy Dbających o tereny przykościelne, aby we wtorek lub środę zadbali o adoptowane działki.
 • W Dzień Matki zainstalowano wotywny świecznik dla Pani Nakielskiej i bł. Jana Pawła II. Świece wotywne na ten świecznik należy pobierać ze świecznika przed ołtarzem NSPJ.
 • W niedzielę 6 maja uczcimy w naszej parafii relikwie bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumbów. Od piątku na wieczornych Mszach Świętych trwa nowenna przed nawiedzeniem relikwii.
 • Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza w maju i czerwcu narzeczonych na weekendowe katechezy przedślubne (tzw. „kursy przedmałżeńskie”). Ze względów sanitarnych będą to małe grupy dla kilku par. Szczegóły co do terminu i zapisu zamieszczono na stronie internetowej.
 • Poznański akademik „Sołek” zaprasza chcących spędzić czas studiów w rodzinnej i chrześcijańskiej atmosferze. Szczegółowe informacje w gablocie.
 • Dziękujemy za ofiary składane na tace i wpłacane na konto. Proszę o modlitwę w intencji pozytywnego rozstrzygnięcia złożonych wniosków na dofinansowanie remontu wieży głównej. W tym tygodniu rozmawiałem w tej sprawie nadto z Wicemarszałkiem Województwa p. Zbigniewem Sosnowskim. Nie ustawajmy w modlitwie!
 • Do skarbony św. Antoniego zbieramy ofiary na relikwiarz św. Antoniego. Rekolekcje rozpoczniemy  w niedzielę 13. czerwca br.
 • Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o tajemnicy Trójcy Świętej, o rozeznawaniu woli Bożej i Bożych znakach, o nawykach zakupowych Polaków, a w dodatku diecezjalnym słowo administratora apostolskiego – ks. bp. Wiesława Śmigla.
 • Pozdrawiamy wszystkich chorych, przebywających na kwarantannach, życząc zdrowia, a zdrowych zachęcamy do sąsiedzkiej pomocy starszym i chorym. Bądźmy solidarni!
 • Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
 1. Dawid Rynkiewicz (par. nasza) wraz z Klaudią Andrzejewską (par. nasza), zap. II
 2. Błażej Jasiński (Dębionek, par. św. Michała Arch. w Dębowie) wraz z Angeliką Anną Serówką (par. nasza), zap. II
 3. Paweł Burza (par. nasza) wraz z Sandrą Żurek (par. nasza), zap. I

Kto znałby przeszkody dotyczące zawarcia tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji Narzeczonych – Matko Boża Pani Nakielska…

 • W tym tygodniu do wieczności przeszedł Henryk Baran (os. Bolesława Krzywoustego). W intencji zmarłych…

***

 • Kancelaria parafialna, do odwołania, we wtorki, środy i czwartki w kościele w nawie bocznej zaraz po zakończonej Mszy Świętej porannej oraz wieczornej. Dokumenty wydawane będą po wcześniejszym osobistym lub telefonicznym kontakcie. W sprawach kancelaryjnych prosimy telefonować we wtorki (16.00-17.00) i czwartki (16.00-17.00) – odbiór dokumentów w kościele.
 • Bp Jan Tyrawa odwołał udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Jednocześnie została utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. W tych przypadkach prosimy o korzystanie z transmisji Mszy Świętych.
 • Przypominamy, że nadal zawieszona pozostaje zwyczajna posługa kapelana w szpitalu, chodzimy tylko na wyraźne wezwania do chorych. Prosimy o tym pamiętać.
 • Przypominamy ustalenia sanitarne, ważne dla naszego funkcjonowania:
 1. pod chórem po prawej i po lewej stronie znajduje się dezynfektor, z którego można skorzystać (w Olszewce w kruchcie),
 2. należy mieć założone maseczki,
 3. należy zachować obowiązujące odległości między uczestnikami liturgii,
 4. do Komunii Świętej wierni ustawiają się w dwu procesjach: od strony obrazu Pani Nakielskiej przyjmujący Ją na rękę, od strony obrazu Jezusa Miłosiernego przyjmujący Ją do ust.
 • Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na ręce. Komunię można przyjmować na rękę, czyniąc z nich tron dla Boga i układając je na krzyż na wysokości serca (lewa do góry, prawa pod lewą, by później palcami prawej dłoni chwycić Hostię) zgodnie z nauczaniem Ojców Kościoła, że „Ciało Pana przyjmujemy na krzyż naszego życia”. Komunię spożywamy przy prezbiterze!!! Wiernych przyjmujących Komunię Świętą na rękę zachęca się, by uprzednio zdezynfekowali sobie dłonie!
 • Episkopat przypomina o praktyce żalu doskonałego, który może okazać się deską ratunku dla osób, które nie mogą skorzystać ze spowiedzi, a są np. w niebezpieczeństwie śmierci. Kilka słów o na ten temat w zakładce Pandemia – duchowe wskazówki.