1. Dziś 15. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Dziś przedstawiciele Grupy Srebrnej proszą o wsparcie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. W przyszłą niedzielę pielgrzymi Grupy Srebrnej przeżywać będą Jubileusz 35.lecia wspólnego wędrowania. O godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna, której będzie przewodniczyć ks. Krzysztof Klóska. Pielgrzymów i wszystkich, którzy chcą dziękować Panu Bogu serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych.

 

 1. Od tego tygodnia kancelaria parafialna funkcjonuje w trybie wakacyjnym i już w budynku plebanii: wtorek i czwartek między godz. 9.00 – 10.00, w środy między godz. 19.00 - 20.00. W poczekalni kancelarii mogą przebywać nie więcej niż 2 osoby, pozostałych prosimy o oczekiwanie przed plebanią.

 

 1. Obowiązuje wakacyjny układ Mszy Świętych, w niedziele: 7.30, 9.30 (Olszewka), 10.00, 12.00 i 19.00; w dni powszednie: 8.00 i 18.00.

 

 1. Kto nie ma w domu jeszcze naszego kalendarza parafialnego z informatorem, zawierającego m.in. różne tryby funkcjonowania kancelarii, różne porządki Mszy Świętych, procedury załatwiania spraw kancelaryjnych, może nabyć go za dobrowolną ofiarę – są wyłożone na stoliku pod chórem.

 

 1. Jutro 2. poniedziałek miesiąca – Msze Święte wotywne o Duchu Świętym.

 

 1. We wtorek 13. dzień miesiąca – po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie.

 

 1. Dziękuję za zamówione i odprawione w minionym tygodniu Msze Święte o deszcz. Bóg zapłać!

 

 1. Pielgrzymka do Czech w dniach 16-19 sierpnia. W programie zwiedzanie Pragi, Ołomuńca, tamtejszych winnic i inne. Koszt przy 50 osobach to 860 zł i 50 euro. Zapisy u ks. Igora.

 

 1. Jednodniowa pielgrzymka do Lichenia już jutro. Wyjazd o godz. 6.00 (od str. BS), przyjazd ok. 21.00. Ponieważ wzrosła liczba chętnych, zamówiliśmy większy autokar i jest jeszcze możliwość zapisania się. Koszt 50 zł. Proszę przygotować się na rozmaite warianty pogodowe. Pomijając bazylikę, pielgrzymka będzie skoncentrowana wokół czterech miejsc: Grąblin oraz groby wizjonerów – modlitwa za parafię; kurhan choleryczny – modlitwa o ustanie pandemii, ściana pamięci narodowej – modlitwa za ojczyznę, aleja pomników – modlitwa za kościół. Zakończymy modlitwą przed pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

 1. Do skrzyni pod chórem można składać intencje, które pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę. Kartki znajdują się na stolikach. Ks. Igor przyjmuje również intencje mszalne na Msze Święte zbiorowe, które odprawi na Jasnej Górze.

 

 1. Spotkanie organizacyjne osób, które pragną w tym roku podążać na Jasną Górę z Grupą Srebrną dziś po Mszy Świętej o godz. 19.00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, wpłacane na konto czy przekazywane osobiście. Na remont wieży głównej zebraliśmy dotąd 17.300 zł., pozostało do zebrania jeszcze 82.700 zł. Rozpoczęliśmy kolejny etap prac przy polichromiach dotowany głównie przez Urząd Marszałkowski. W zeszłym tygodniu podpisaliśmy umowę ze Starostwem, które kwotą 9 tys. także wsparło nasze działania. Bóg zapłać za pomoc w ochronie tego lokalnego dziedzictwa kultury. Za tydzień taca remontowa.

 

 1. W ostatnim tygodniu został ogrodzony nowy śmietnik na najwyższym tarasie cmentarza św. Wawrzyńca. Przypominamy, że został oddany do użytku parking, umożliwiający dojazd na ten poziom od strony ul. Moniuszki czy Paderewskiego.

 

 1. Orla Straż dziękuje za ofiarne wsparcie ich działań. Bóg zapłać!

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in. o samotności, o rozeznawaniu duchowym i pozorach dobra, o prorodzinnej polityce czy o operacjach plastycznych.

 

 1. Nie przestajemy prosić Pana Boga o ustanie pandemii. Od tego tygodnia suplikację w skróconej formie będziemy śpiewać po Mszach Świętych w środy, piątki oraz po sumie. Zachowujmy nadal środki ostrożności. W perspektywie czwartej fali pandemii Burmistrz Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią wystosował do mieszkańców naszej gminy list, który także zamieszczony jest w gablocie.

 

 1. Przy tej okazji przypominamy, że decydujący się na szczepienia, winni korzystać ze szczepionek – oczywiście, jeśli jest taki wybór – których technologia produkcji nie budzi zastrzeżeń moralnych. Więcej na ten temat w Stanowisku Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski dotyczącym szczepionek, który znajduje się m.in. na naszej stronie parafialnej w zakładce aktualności. W gablocie jego medialne streszczenie.

 

 1. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

Mateusz Wojciech Pogiel (par. nasza) wraz z Alicją Mają Słomą (par. pw. św. Wojciecha w Sadkach), zap. II

Filip Fritzkowski (par. pw. Wnieb. NMP w Trzemesznie) wraz z Joanną Brząkowską (par. nasza), zap. I

 

Kto znałby przeszkody dotyczące zawarcia tych małżeństw, winien zgłosić to w kancelarii parafialnej. W intencji Narzeczonych – Matko Boża Pani Nakielska…

 

 1. W tym tygodniu do wieczności przeszedł Edward Nowak (os. Kaz. Wlk.), pogrzeb Przemysława Karabasza (ul. Kilińskiego) w pon. o godz. 12.00. W intencji zmarłych…