• Dziś 26. niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Modlimy się szczególnie za uchodźców. Oprawę Mszy Świętej dla dzieci przygotowuje przedszkole katolickie.
 • W tym tygodniu I. piątek miesiąca (spowiedź w godz. 7.00-8.00; 17.00-18.00; od 19.00 adoracja, od 20.00 modlitwa charyzmatyczna zakończona apelem), I. sobota (modlitwa wynagradzająca po Mszy Świętej o godz. 8.00, księża udadzą się do chorych), I. niedziela miesiąca (Godzinki o godz. 7.30).  W październikowe sobotnie poranki modlitwę różańcową w farze poprowadzi róża nr 5 – pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – p. Władysławy Łusiak.
 • Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 chcemy oddać cześć Pani Nakielskiej, jako NMP Różańcowej. Mszy Świętej będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi ks. kanclerz Grzegorz Nowak. W tym roku obchodził 40. lecie święceń kapłańskich. Z tego powodu prosimy zwłaszcza przedstawicieli wspólnot o zorganizowanie delegacji. Po procesji różańcowej będzie możliwość złożenia życzeń.
 • Przygotowujących ołtarze prosimy o kontakt z proboszczem. Opiekujących się terenami przyświątynnymi, prosimy o pielęgnację terenu w bliskości odpustu. Spotkanie przedstawicieli wspólnot w środę o godz. 16.30 na plebanii.
 • Rozpoczynamy miesiąc różańcowy, różaniec od pon. do piątku ok. godz. 18.30, w sob. i niedz. o godz. 17.30; dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 • W związku z powyższym przedszkola organizują pod patronatem naszej parafii konkursy dla dzieci w wieku 3-6 lat: przedszkole katolickie konkurs Najładniejszy różaniec święty. Różańce zrobione przez dzieci i rodziców, należy osobiście dostarczyć do przedszkola do dnia 15 października; przedszkola „Słoneczko” oraz ZSP nr 4 konkurs Maryja – Królowa różańca oczami dzieci. Podpisany portret Różańcowej Pani należy dostarczyć do dnia 22. października m.in. do zakrystii. Więcej informacji na plakatach w kruchcie. Przewidziane są niesamowite nagrody!
 • W zakrystii są do odbioru pamiątki pierwszokomunijne dla dzieci, które miały I Komunię w 2020 r. i 2021 r.
 • Administracja cmentarzy prosi o wnoszenie zaległych opłat za groby. Terminowe regulowanie należności chroni przed ich gromadzeniem się, a w efekcie od konieczności jednorazowej wpłaty dużych sum pieniędzy. Przypominamy, aby śmieci pozostawiać na tym cmentarzu, na terenie którego znajduje się dany grób!!!
 • Dziękujemy p. Jerzemu Walkowiakowi za kolejny wkład w prace (i oszczędności) przy naszej świątyni, tym razem za I. etap prac przy zachodniej bramie wjazdowej. Także wszystkim, wymienialiśmy ich na cmentarzu, dzięki których darom lub upustom mogliśmy w tym roku postawić karawakę. Bóg zapłać!
 • W minionym tygodniu podpisaliśmy umowę dotyczącą remontu wieży głównej, stoją już rusztowania, w tym tygodniu rozpoczną się prace. Wejście do kościoła będzie od strony POLAM-u. W ciągu dnia, przez okres remontu, kościół będzie otwarty tylko w czasie liturgii.
 • Dziękujemy za składane ofiary na wkład własny do remontu wieży. Za tydzień niedziela remontowa. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto i przekazywane w kopercie. Przypominamy, druki i kopert wyłożone są pod chórem.
 • Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. Bieżący numer, z dodatkiem 5 minut z Bogiem, poświęcony jest muzyce kościelnej. Także o Enigmie, proroctwach Norwida, a w dodatku diecezjalnym o pielgrzymce do Kcyni.
 • W minionym tygodniu zmarli: Ewa Płocieniczak (os. Łokietka), Zenon Grod (os. Kaz.Wlk.) oraz Jan Czubak (Olszewka), pog. w pon. o godz. 14.00. W intencji zmarłych – Wieczny odpoczynek…

***

 • Przypominamy, że została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych.
 • Zgodnie z nowym podziałem obowiązków między Parafiami opiekę duszpasterską nad szpitalem przejmuje odtąd parafia św. Stanisława, natomiast parafia św. Wawrzyńca nadal będzie obsługiwać DPS. Wezwania do chorych w szpitalu należy zgłaszać pod nr.  tel. 603 818 205.
 • Przed kilkoma miesiącami rozprowadzaliśmy domowe kropielniczki. Zachęcamy do pobierania wody święconej, która znajduje się w pojemniku przy chrzcielnicy.
 • Przypominamy ustalenia sanitarne, ważne dla naszego funkcjonowania:
 1. pod chórem znajduje się dezynfektor (w Olszewce w kruchcie),
 2. należy mieć założone maseczki i zachować obowiązujące odległości,
 3. do Komunii Świętej podchodzą od strony obrazu Pani Nakielskiej przyjmujący Ją na rękę, od strony obrazu Jezusa Miłosiernego przyjmujący Ją do ust.
 • Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na ręce. Komunię można przyjmować na rękę, czyniąc z nich tron dla Boga i układając je na krzyż na wysokości serca (lewa do góry, prawa pod lewą, by później palcami prawej dłoni chwycić Hostię) zgodnie z nauczaniem Ojców Kościoła, że „Ciało Pana przyjmujemy na krzyż naszego życia”. Komunię spożywamy przy prezbiterze!!! Wiernych przyjmujących Komunię Świętą na rękę zachęca się, by uprzednio zdezynfekowali sobie dłonie!
 • Episkopat przypomina o praktyce żalu doskonałego, który może okazać się deską ratunku dla osób, które nie mogą skorzystać ze spowiedzi, a są np. w niebezpieczeństwie śmierci. Kilka słów o na ten temat w zakładce Pandemia – duchowe wskazówki.